7 лютого відбулась онлайн-прем’єра документального фільму-дослідження «Культурний код України: Схід». Режисер стрічки — Олександр Козаченко, сценаристка та інтерв’юерка — Вікторія Кім, режисери монтажу — Максим Десятерик та Світлана Залога.
Героями стрічки стали художник Роман Мінін, поетеса і публіцистка Любов Якимчук, музикант і саундпродюсер Євген Філатов, мисткиня Алевтина Кахідзе та фотограф Олександр Чекменьов. Разом із героями стрічки її творці намагаються з’ясувати, у чому полягає український культурний код, які культурні особливості передаються від одного покоління українців до іншого, від кого залежить збереження та продовження культурного коду.
Передбачається, що фільм «Культурний код України: Схід» стане частиною культурологічно-дослідницького циклу загальнонаціонального проєкту. Автори цього циклу ставлять собі за мету разом із героями наступних фільмів створити «світоглядну мапу українця» та з’ясувати, що об’єднує всі регіони в єдину країну.
Стрічку «Культурний код України: Схід» створено за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка України».
Зйомки відбулись у 2021 році, до повномасштабного вторгнення Росії, та тривали понад пів року з перервами.
Олександр Козаченко — український фотограф, режисер, керівник відеопродакшену компанії ekonomika+. «Культурний код України: Схід» — його режисерський дебют. Олександр співпрацював як фотограф з Міжнародною організацією охорони здоров’я (WHO), Американським Червоним Хрестом та Проєктом USAID. Працював фотографом і фоторедактором у журналі Forbes Ukraine, фотокореспондентом в агенції УНН, співпрацював із журналами Vogue, Gallery, БЛІК, «Їмо зі смаком», кінокомпаніями Star Media, Film Ua, порталом AIN, агенцією УНІАН. Під час Євромайдану працював фотокореспондентом у центрі Києва. Після Революції Гідності висвітлював події у зоні бойових дій на сході України.
Документальний фільм «Культурний код України: Схід» доступний для безкоштовного онлайн-перегляду на медіасервісі Megogo.
Фото: скриншот з фільму «Культурний код України: Схід»