БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО
Фото: Reuters
Глава Міноборони Олексій Резніков
Міністр наголосив, що ключовим поняттям на засіданні стало: “Єдність усіх навколо України заради перемоги України”.
Голова Міноборони Олексій Резніков підбив підсумки засідання Контактної групи з питань оборони України, яке відбулося у вівторок, 14 лютого. Зокрема, він заявив, що “дуже задоволений” його результатами, а також повідомив деякі подробиці. Про це чиновник розповів журналістам у кулуарах НАТО.
За його словами, у Рамштайн-9 брали участь 54 представники країн світу. Це свідчить про те, що “антикремлівська коаліція зростає”, зазначає міністр.
“Я хочу сказати, що я почув чітко меседжі від усіх представників: це повна підтримка України до перемоги. І всі вважають, що перемога України – саме на полі бою”, – зазначив Резніков.
Він також додав, що учасники засідання відзначали швидкість, своєчасність та стабільність допомоги.
Глава Міноборони також процитував свого американського колегу Ллойда Остіна та генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга.
“Цитата Ллойда Остіна: “Україна має перемогти”. Причому англійською мовою це звучало must – не can, а must. Ви розумієте силу цього слова. А далі був дуже важливий меседж, який я почув від Єнса Столтенберга, і його поділяють усі виступаючі: “Коли хтось каже, що є якісь ризики щодо надання чергового траншу або допомоги для України, то ризик залишається лише один – це якраз те, що зло може перемогти. І ризик є для всіх, якщо зло переможе, тому що для решти тоталітарних режимів це буде гарний приклад. Тому заради майбутнього світу та всесвітньої конструкції безпеки ми маємо допомогти Україні перемогти у цій війні”, – розповів український чиновник.
Міністр зазначив, що “ключовим словом”, яке звучало під час засідання, стала “єдність усіх навколо України заради перемоги України” та цитата Єнса Столтенберга “швидкість рятує життя”.
За його словами, на зустрічі йшлося серед інших питань про те, як забезпечити велику підзвітність з обліку зброї, яка надається партнерами для війни проти Росії. Зокрема, країни-партнери було запрошено до України.
Таким чином, представники цих країн отримають можливість, у разі потреби, “приїхати та перевірити, аж до батальйону та підрозділу, де перебуває зброя з їхньої країни”.
Джерело