Україна через ЮНЕСКО отримає від Японії 10 млн дол. на реставрацію об'єктів культури, психологічну допомогу дітям та підтримку журналістів.
Про це в Facebook повідомила перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова.
За її словами, уряд Японії виділив фінансову допомогу на реалізацію проекту "Підтримка України у сфері культури та освіти через ЮНЕСКО". Проект складається з трьох компонентів.
Перший - це реагування на надзвичайні ситуації щодо об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО та культурних цінностей, оцінка збитку та захист.
"Бюджет - орієнтовно 4 млн дол. США. Очікується, що кошти будуть спрямовані на продовження реставраційних робіт Києво-Печерської Лаври як частини об'єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, а також відновлення історичного центру Чернігова, два собори якого внесені до попереднього списку ЮНЕСКО", - повідомила Джапарова.
Другий компонент проекту - ментальне здоров'я та психологічна допомога.
"Бюджет - орієнтовно 3,4 млн дол. США. Проект спрямований на зменшення негативних наслідків для психічного здоров'я школярів і надання їм психологічної та психосоціальної підтримки", - пояснила заступник міністра.
Третій компонент - підтримка журналістів. Бюджет - орієнтовно 1 млн.дол. Реалізація проекту має на меті сприяти безпеці журналістів в умовах війни.
Війна в Україні та позиція Японії
Після вторгнення Росії в Україну Японія ввела санкції проти агресора. Санкції були спрямовані на олігархів, оборонний і фінансовий сектори Росії.
25 березня Японія вдарила по РФ новими санкціями. Японія заборонила експорт продукції 81 російської компанії. Також Японія розширила експортні санкції щодо Росії, заборонивши вивезення в РФ предметів розкоші.
16 січня Кабінет міністрів ухвалив рішення про підписання Угоди про відстрочку платежів з погашення та обслуговування кредитів, залучених в рамках співпраці з урядом Японії. Угода передбачає перенесення виконання боргових зобов'язань у розмірі близько 50 млн доларів США (8 млрд ієн) за позиками, залученими в рамках чотирьох кредитних угод, на 2027-2031 роки.
З 1 січня 2023 року японські страхові компанії припинили страхувати військові ризики в територіальних водах Росії та України.
Вважалося, що таке рішення могло викликати перебої з поставками російського палива до Японії. Однак у Токіо підкреслили, що така санкція є важливим заходом для забезпечення енергетичної безпеки держави.
27 січня Японія заявила про розширення санкцій проти агресора і заморозила активи 22 осіб і трьох організацій з Росії.
Також 1 лютого країна підтримала Київ і виділила 170 мільйонів доларів на відновлення України.
6 лютого 2023 року Японія встановила стелю цін на російську нафту.
Вас також можуть зацікавити новини:
- В Естонію заборонили ввозити бензин з Росії в каністрах
- Росія втратила найбільший атомний підводний човен у світі
- Недалеко від Москви при загадкових обставинах вибухнув безпілотник - ЗМІ