Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець на своєму сайті нагадав, які виплати передбачені журналісту в разі поранення (контузії, травми або каліцтва), якого він зазнав під час виконання професійних обовʼязків.
У такому випадку журналісту виплачується одноразова грошова допомога в розмірі до 50 прожиткових мінімумів.
У разі загибелі (смерті) або поранення (контузії, травми або каліцтва) журналіста слід звертатися до міжвідомчої комісії з питань виплати грошової допомоги.
Під час звернення потрібно надати заяву та наступні документи у паперовому вигляді:
- посвідчення журналіста;
- висновок судово-медичної експертизи;
- довідка медико-соціальної експертної комісії;
- документи щодо причин та обставин заподіяння поранення;
- документи, що підтверджують факт виконання журналістом професійних обовʼязків на місці заподіяння поранення (контузії, травми або каліцтва) (витяг з наказу про відрядження, кадрові документи тощо).
Комісія протягом місяця ухвалює рішення про призначення грошової допомоги. Голова Держкомтелерадіо видає наказ про виплату такої допомоги.
У разі загибелі (смерті) журналіста, якщо це сталося, коли він виконував професійні обовʼязки, членам сімʼї загиблого (померлого), а в разі відсутності сімʼї — його батькам та утриманцям виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 100 прожиткових мінімумів.
У такій ситуації міжвідомчій комісії з питань виплати грошової допомоги слід надати заяву та наступні документи:
- посвідчення журналіста;
- документи щодо причин та обставин заподіяння поранення (акт про нещасний випадок, витяги зі справи по кримінальному провадженню тощо);
- документи, що підтверджують факт виконання журналістом професійних обовʼязків на місці заподіяння поранення (контузії, травми або каліцтва) (витяг з наказу про відрядження, кадрові документи тощо).
Якщо після закінчення шести місяців з дати отримання свідоцтва про смерть журналіста члени сім'ї не звернулися за допомогою, вважається, що вони відмовилися від отримання грошової допомоги.
Дітям (до 18 років, якщо навчаються — до 23 років) журналістів, які під час виконання професійних обов’язків загинули (померли), зокрема зникли безвісти у районі проведення антитерористичної операції або померли внаслідок поранень, одержаних у районі проведення антитерористичної операції, або яким встановлено інвалідність І чи ІІ групи у звʼязку з виконанням професійних обовʼязків, призначається щомісячна стипендія у розмірі 1,5 прожиткового мінімуму на одну особу. Стипендія призначається на 1 рік з правом повторного призначення.
Фото: existentist / Flickr