Нижня палата парламенту Франції визнала Голодомор геноцидом українського народу
Нижня палата парламенту Франції визнала Голодомор геноцидом українського народу

Нижня палата парламенту Франції визнала Голодомор геноцидом українського народу

Нижня палата парламенту Франції визнала Голодомор геноцидом українського народу - Фото 1
Нижня палата парламенту Франції визнала Голодомор геноцидом українського народу - Фото 2
Резолюцію підтримали 168 членів Національної асамблеї Франції проти двох.
Нижня палата парламенту Франції визнала Голодомор геноцидом українського народу - Фото 3
Нижня палата парламенту Франції визнала Голодомор геноцидом українського народу - Фото 4

У вівторок, 28 березня, нижня палата парламенту Франції (Національна асамблея) визнала Голодомор 1932-33 років геноцидом українського народу. Про це повідомляє «Європейська правда».

Резолюцію, ініційовану групою депутатів на чолі з Анн Женете з президентської партії «Відродження» (Renaissance), підтримали 168 членів Національної асамблеї Франції проти двох.

У документі говориться, що Голодомор був штучно створеним голодом, який вирізнявся своїми масштабами в порівнянні з іншими регіонами СРСР, і «забрав життя близько чотирьох мільйонів українців, переважно селян».

«Ця резолюція спрямована на визнання владою Франції цього примусового голоду українського населення геноцидом, а також на засудження скоєних дій, що характеризувалися винищенням та масовими порушеннями прав і свобод людини», —  говориться в документі.

Президент України Володимир Зеленський подякував Франції за ухвалену резолюцію.

«Визнання парламентом Франції Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу важливе і знакове. Вдячні за сильний внесок Франції у викриття злочинів тоталітарної Росії — минулих і сьогоднішніх. У встановленні правди і справедливості, а отже, і відповідальності. Дякую, Франціє!», — написав Зеленський у твіттері.

16 листопада 2022 року Верховна Рада ухвалила звернення до парламентів держав світу щодо визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу. Звернення має на меті привернути увагу міжнародної спільноти до трагедії та усвідомити історичні паралелі між Голодомором-геноцидом 1932-1933 років і нинішньою агресією Російської Федерації проти України.

У 2022 році це рішення підтримали парламенти Ірландії, Молдови, Румунії, Німеччини та Чехії, а у 2023 році парламент Бельгії, та парламент Ісландії.

15 грудня 2022 року Європейський парламент підтримав резолюцію про визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу. За резолюцію проголосували 507 депутатів, лише 12 висловилися проти.

У листопаді 2022 року опитування соціологічної групи «Рейтинг» показало, що 93% українців погоджуються із твердженням, що Голодомор 1932-1933 років був геноцидом українського народу. Водночас 3% опитаних заперечують це, важко відповісти – 4%. Опитування проводилось у листопаді 2022 року.

Пам'ять жертв Голодоморів 1921-1923 років, 1932-1933 років, а також 1946-1947 років в Україні щорічно вшановують 26 листопада.

Скриншот відео: Володимир Зеленський/Twitter

Теги за темою
Україна російська агресія Франція
Джерело матеріала
loader