/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2Fd82ac707c3dc5a0e2ecafd860e24a2eb.jpg)
"Витік" даних про український контрнаступ: ЗМІ розповіли, хто за цим стоїть
У п'ятницю, 7 квітня, у виданні The New York Times повідомили, що в мережі з'явились документи, які свідчать про можливий витік інформації стосовно контрнаступу української армії. Разом з тим у Reuters з посиланням на власні джерела констатували, що за цим стоїть Росія.
Брехливі цифри
Власне, послались у ЗМІ на трьох чиновників США, які, окрім того, переконані, що цифри втрат Росії, які є в цих оприлюднених "секретних паперах", були змінені.
Кремль і посольство Росії у Вашингтоні не відповіли на прохання про коментарі. Пентагон відмовився коментувати автентичність документів, які поширюються на сайтах, включаючи твітер і телеграм, датовані 1 березня та мають грифи "Секретно" і "Цілком таємно",
– йдеться у матеріалі.
Там також зазначено, що в одному з документів, опублікованому в соціальних мережах, мовиться, що від 16 000 до 17 500 російських окупантів було знищено за понад рік широкомасштабної війни.
Звісно, що ця цифра в рази більша. У Генштабі 7 квітня підкреслили, що станом на цей час ЗСУ відправили до Кобзона понад 177 тисяч загарбників. Разом з тим у США вважають, що приблизно 200 тисяч солдатів вбитими та пораненими втратив Путін.
"Витік" документів стався на тлі припущень про те, які наступальні дії можуть спробувати Київ і Москва на другому році війни. Здавалося, що "витік" документів не містить жодного конкретного розуміння військових планів Києва,
– писали у Reuters.
Що каже Україна
- Радник Глави Офісу Президента Михайло Подоляк наголосив, що оприлюднені дані містять "дуже велику кількість вигаданої інформації". За його словами, це може бути чергова інформаційно-психологічна операція Росії, аби завадити потенційному контрнаступу ЗСУ.
- Окрім того, речник ГУР Андрій Юсов говорив про те ж, коментуючи ці новини про можливість отримання ворогом секретних даних щодо операцій української армії.
- Разом з тим поки не дуже зрозуміло, чи справді Росія заволоділа чимось секретним, чи просто запустила чергову фейкову атаку. Відповісти на це питання зможе згодомлише Пентагон, який почав проводити розслідування цієї справи.

