У NYT розповіли про чотири "дикі" сценарії війни в Україні
У NYT розповіли про чотири "дикі" сценарії війни в Україні

У NYT розповіли про чотири "дикі" сценарії війни в Україні

У NYT розповіли про чотири "дикі" сценарії війни в Україні

Адміністрація Байдена найбільш стурбована тим, що Україна може здійснити удар по Кремлю. Саме через це у нас досі немає далекобійної зброї.  

Розвідувальне управління МО США має чотири варіанти розвитку війни в Україніпід час так званих "диких" подій, тобто малоймовірних. Про них розповідає видання The New York Times, посилаючись на секретні розвідувальні документи Пентагона від 24 лютого 2023-го. 

Там також описується те, як ці малоймовірні події, якщо вони все ж відбудуться, вплинуть на війну. ЗМІ тим часом зазначає, що опрацювання таких документів є цілком нормальною практикою для розвідувальних спецслужб, адже їх мета - допомогти офіцерам, політикам та законодавцям обміркувати можливі наслідки. 

Серед таких "диких" сценаріїв є смерть президента України Володимира Зеленського та російського лідера Владіміра Путіна, зміна керівництва у Збройних силах РФ та удар української сторони по Кремлю. У документі пояснюється, як кожен з варіантів може призвести до ескалації в нашій країні, до завершення конфлікту шляхом переговорів, або ж просто матиме суттєвий вплив на перебіг війни. 

Слід зауважити, що у Пентагоні немає оцінки того, який зі сценаріїв є найбільш вірогідним. 

"Один з чотирьох гіпотетичних сценаріїв показує, що може статися, якщо Україна завдасть удару по Кремлю. Визначено широкий спектр потенційних наслідків. Ця подія може призвести до ескалації, коли Путін у відповідь на суспільний резонанс розпочне повномасштабну військову мобілізацію і розгляне можливість застосування тактичної ядерної зброї. Або ж побоювання громадськості можуть змусити його піти на переговори щодо врегулювання війни, - цитує ЗМІ частинку з документа. - Адміністрація Байдена особливо занепокоєна можливим ударом по Москві з боку України, оскільки це може спричинити різку ескалацію з боку Росії. Небезпека такого удару з боку України є однією з причин, чому Сполучені Штати неохоче надають Києву ракети більшої дальності".

Нагадаємо, прем'єр-міністр Денис Шмигаль не виключає того, що контрнаступ Сил оборони на окупаційні війська може розпочатися влітку.За його словами, це станеться тоді, коли ЗСУ будуть до нього повністю готові. 

Джерело матеріала
loader
loader