Розвідка Міноборони США розглядала сценарії розвитку війни в Україні у випадку так званих “диких” (малоймовірних) подій.
Про розробку сценаріїв стало відомо із секретних розвідувальних документів від 24 лютого 2023 року, які були злиті у мережу, повідомляє The New York Times.
Аналіз, проведений Розвідувальним управлінням Міністерства оборони США через рік від початку повномасштабного вторгнення Росії, описує чотири сценарії “диких карт” і те, як вони можуть повпливати на перебіг війни в Україні.
Гіпотетичні сценарії включають смерть президентів Росії Володимира Путіна та України Володимира Зеленського, зміну керівництва в Збройних силах Росії та удар України по Кремлю.
В документі описується, як кожна з таких ситуацій може потенційно призвести до ескалації конфлікту в Україні, завершення війни шляхом переговорів або ж не мати суттєвого впливу.
При цьому в описах можливих подій немає оцінки того, що може бути найбільш вірогідним.
– Один з чотирьох гіпотетичних сценаріїв показує, що може статися, якщо Україна завдасть удару по Кремлю.
Визначено широкий спектр потенційних наслідків.
Ця подія може призвести до ескалації, коли Путін у відповідь на суспільний резонанс розпочне повномасштабну військову мобілізацію і розгляне можливість застосування тактичної ядерної зброї.
Або ж побоювання громадськості можуть змусити його піти на переговори щодо врегулювання війни, – йдеться у повідомленні.
Як пише видання, адміністрація Байдена особливо занепокоєна можливим ударом по Москві з боку України, оскільки це може спричинити різку ескалацію з боку Росії.
Небезпека такого удару з боку України є однією з причин, чому Сполучені Штати неохоче надають Києву ракети більшої дальності.
Журналісти наголошують, що такий сценарний документ є досить типовим продуктом для розвідувальних служб.
Він покликаний допомогти військовим офіцерам, політикам або законодавцям обміркувати можливі наслідки великих подій, оцінюючи свої варіанти дій.
В Офісі президента появу начебто таємних документів назвали “стандартною грою” спецслужб РФ.
На думку Михайла Подоляка, поява цих документів у соцмережах була спрямована на те, щоб внести розкол та посіяти недовіру між союзниками України.
Читайте також.
Пентагон не бачить ознак того, що Росія планує застосувати ядерну зброю.