ISW: Кремль хоче використати арешт журналіста Гершковича для тиску на США
ISW: Кремль хоче використати арешт журналіста Гершковича для тиску на США

ISW: Кремль хоче використати арешт журналіста Гершковича для тиску на США

На думку аналітиків, про це свідчить й те, що Путін, ймовірно, особисто приймав рішення про затримання американського журналіста.

Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) припускають, що Кремль намагатиметься використати арешт журналіста Wall Street Journal Евана Гершковича як важіль, щоб отримати поступки з боку Сполучених Штатів.

Інститут у своєму звіті згадує про те, що, за повідомленнями видання Bloomberg, президент Росії Володимир Путін особисто схвалив арешт Гершковича.

На думку військових аналітиків, «повідомлення про особисту участь Путіна в першому арешті американського журналіста з часів холодної війни можуть свідчити про те, що Кремль розглядає цей арешт як сплановану ескалацію, яку він намагатиметься використати як важіль для отримання поступок від США».

ISW також повідомляє, що ФСБ нещодавно здійснила інші арешти у зв’язку з інформацією про оборонні підприємства в Свердловській області.

Інститут вважає, що «Кремль може використовувати привід нібито загроз оборонно-промисловому комплексу Росії для виправдання репресій і подальшого приховування діяльність російських оборонно-промислових підприємств».

Відзначимо, раніше у Білому домі, реагуючи на затримання Гершковича, заявили, що росіяни затримали громадянина США, щоби мати додаткові важелі для переговорів. Звинувачення у «шпигунстві» Гершковичу там назвали безпідставними.

3 квітня держсекретар США Ентоні Блінкен поговорив телефоном із міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим і закликав його негайно звільнити Гершковича. Це була перша розмова Блінкена з Лавровим з липня 2022 року.

За даними російської служби «Радіо Свобода», Гершкович до затримання кілька тижнів перебував у Єкатеринбурзі. Місцевий активіст Ярослав Ширшиков, який супроводжував його у поїздці, повідомив, що Гершкович їздив писати про ставлення росіян до війни і про вербування місцевих жителів у «ПВК Вагнер». Це ж стверджує посилаючись на свої місцеві джерела, і колишній єкатеринбурзький журналіст Дмітрій Козелєв, який наразі перебуває в еміграції.

Редакція The Wall Street Journal заперечила звинувачення ФСБ та вимагає негайно звільнити Гершковича. Міжнародна організація «Репортери без кордонів» засудила затримання в Росії за звинуваченням у шпигунстві журналіста The Wall Street Journal Евана Гершковича. Керівники понад 30 інформаційних агенцій по всьому світу підписали листа до російського посла в США Анатолія Антонова з вимогою звільнити Гершковича.

31 березня The Wall Street Journal закликало адміністрацію президента Джо Байдена видворити зі США російського посла і журналістів через арешт Гершковича. Однак Байден у відповідь заявив, що зараз такі рішення «не на часі».

11 квітня Державний департамент США визнав журналіста WSJ Евана Гершковича «неправомірно затриманим». Цей статус еквівалентний статусу заручника та розширує повноваження Держдепу у справі його звільнення,

Гершкович близько шести років живе в Москві, висвітлюючи події в Росії та Україні для The Wall Street Journal. Раніше він працював в Agence France-Presse, The Moscow Times і The New York Times. Останню статтю за авторством Гершковича The Wall Street Journal опублікувала 28 березня.

Фото: AFP / Getty Images

Теги за темою
Росія США
Джерело матеріала
loader
loader