Таку думку висловив в ексклюзивному блозіначальник штабу "Азов" НГУ тимчасовий виконувач обов'язків командира бригади майор Богдан Кротевич "Тавр". Він пояснив, за яких критерії полон в окупантів може бути небезпечним, інформує 24 Канал.
Для кого полон є небезпечним
На думку "Тавра", небезпечним російський полон є для снайперів та спецпризначенців. Ні для кого не секрет, що окупанти утримують військовослужбовців України у різних умовах.
Одні українські захисники мають кращі умови для життя, інші – гірші. Також не всі військові зазнають тортур у полоні. Все залежить, за словами "Тавра", від посади бійця, підрозділу, у якому він служить, та місцем полону, де він перебуває.
Наприклад, спецпризначенець, снайпер або розвідник в більшій імовірності піддаються тортурам, ніж тиловик-кухар або, наприклад, сержант з тилового забезпечення,
– пояснив Кротевич.
Окрім того, грає роль й місце, у якому утримують полоненого. У деяких колоніях окупантів так звана "адміністрація" може поводитися жорсткіше або м'якше. У такому випадку військова спеціальність може й не впливати на ставлення до українців.
Великий обмін полоненими у Великдень
У Великдень та напередодні відбувся великий обмін полоненими. Україна повернула додому 130 людей. Глава Офісу Президента Андрій Єрмак згодом пояснив, що обмін відбувався у кілька етапів напередодні Великодня та у день свята.
Серед звільнених бійців – військові, прикордонники, нацгвардійці, моряки, співробітники ДССТ. Рядові й сержанти, які потрапляли в полон на Бахмутському, Соледарському, Запорізькому, Херсонському напрямках.
Як стало відомо пізніше, серед бійців, яких вдалося повернути під час обміну, було багато тих, хто вважався зниклим безвісти. У Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими зазначили, що з-поміж 130 повернених захисників 48 раніше вважалися зниклими безвісти.
Також відомо, що частина військовослужбовців, яких врятували з полону, були поранені. Вони мали численні контузії та втрачені кінцівки.