Львівські медики зробили рідкісну операцію 8-місячному немовляті
Львівські медики зробили рідкісну операцію 8-місячному немовляті

Львівські медики зробили рідкісну операцію 8-місячному немовляті

Львівські нейрохірурги дитячої лікарня Святого Миколая успішно прооперували восьмимісячне немовля з важкою формою епілепсії, яка загрожувала його життю. Це надзвичайно рідкісна та складна операція, кажуть у Першому медичному об'єднанні Львова.

Маленька Елсі, так звати дівчинку, з’явилася на світ у Ковелі Волинської області. Пологи були передчасними - на 31-му тижні вагітності. Тож перші 14 днів життя дитина провела в реанімації. Згодом мама дівчинки помітила, що її новонароджене дитя почало здригатися так, наче чогось лякається, а потім сильно плакати й синіти. Жінка звернулась за медичною допомогою.

- Після огляду лікарі констатували, що у дитини судоми. А згодом МРТ підтвердила в дівчинки фокальну кортикальну дисплазію частини однієї півкулі. Це вроджена аномалія великої частини півкулі головного мозку, яка й провокувала в дитини судоми, - кажуть медики.

Відтоді - місяці перебувань у лікарнях Волині та низка консультацій у Києві. Жодні ліки не допомагали, до того ж дитина зовсім не розвивалася. Судоми в маленької Елсі ставалися десятки разів щодоби і тривали упродовж 20 хвилин. Кожен такий напад міг бути фатальним для неї. Тож батьки дівчинки продовжували пошуки спеціалістів, які б допомогли їхній донечці. Знайшли таких у Львові - в лікарні Святого Миколая.

Після огляду та низки обстежень лікарі приймають рішення - потрібно якнайшвидше прооперувати Елсі, бо кожна судома дійсно могла стати останньою. І хоч хірургічні втручання у випадках епілепсії досі проводили лише діткам від двох рочків, беруться за операцію. Це був єдиний шанс на порятунок для дівчинки.

- Наші нейрохірурги провели Елсі одне з дуже рідкісних втручань у дітей  - передню квандрантну дисконекцію. Простими словами: зону в правій півкулі мозку, з якої йшли патологічні імпульси, від’єднали від обидвох півкуль, максимально зберігши при цьому зону, що відповідає за рухи. Аби ці аномальні імпульси не поширювалися на решту органу, - кажуть у медоб'єднанні.

Втручання минуло успішно. А результати МРТ свідчать: нейрохірурги блискуче виконали свою роботу. Вони повністю від’єднали патологічну зону.

Елсі полегшало після операції. Хоча ще певний час у дівчинки можуть відбуватися поодинокі судоми, вона одужує. Маля стало жвавіше і почало усміхатися. Та найважливіше - тепер дівчинка буде розвиватися, адже раніше кожен напад судом гальмував її розвиток. Із дівчинкою нині займаються спеціалісти з реабілітації. І вже є успіхи: у 8 місяців Елсі вперше підняла ліву ручку.

 

Теги за темою
Діти лікарня
Джерело матеріала
loader