Любитель антикваріату та тричі депутат: ким є новопризначений посол України в Китаї Рябікін
Любитель антикваріату та тричі депутат: ким є новопризначений посол України в Китаї Рябікін

Любитель антикваріату та тричі депутат: ким є новопризначений посол України в Китаї Рябікін

Любитель антикваріату та тричі депутат: ким є новопризначений посол України в Китаї Рябікін

А ще Павло Рябікін вважається першовідкривачем офшорів для українського бізнесу у 90-х.

Звільнений у березні 2023 року з посади міністра стратегічних галузей промисловості Павло Рябікін, якого указом президента від 26 квітня призначили новим послом України у Китаї, має певний досвід роботи послом та отримав освіту юриста-міжнародника Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Після закінчення університету у 1989 році Рябікін вступив до аспірантури та паралельно розпочав юридичну практику. Також він стажувався у кількох німецьких вишах.

Свого часу Павло Рябікін був першим українським юристом, який відкрив доля українського бізнесу систему офшорів. Зокрема саме він відкривав перші офшори для компаній Ігоря Бакая.

У політиці посол закріпився у 2000-х, коли був обраний у 2000 і 2002 роках народним депутатом України на мажоритарних округах у Миколаївській області.

За інформацією «Чесно», у 2004 році Павло Рябікін був довіреною особою кандидата на пост президента Віктора Ющенка в ТВО № 132 у Миколаївській області.

З березня 2005 по серпень 2006 року працював заступником міністра транспорту і зв'язку України за каденції Євгена Червоненка і Віктора Бондара.

З березня 2005 року став членом політради партії «Наша Україна».

З липня 2009 по квітень 2010 року був Надзвичайним і Повноважним Послом України в Королівстві Данія.

Згодом Рябікін очолив Миколаївську обласний осередок партії «УДАР», за списком якої втретє став народним депутатом на виборах  2012 року.

З липня 2014 по вересень 2015 працював заступником голови Київської міської державної адміністрації та очолював виборчий штаб Кличка на місцевих виборах. Як пише «Чесно», у вересні 2015 року Віталій Кличко звільнив Рябікіна з КМДА «з особистих причин».

У березні 2017 року Павло Рябікін рішенням уряду був призначений головою Міжнародного аеропорту «Бориспіль». Щоправда вже в липні того ж року тодішній міністр інфраструктури Володимир Омелян подав до уряду подання на звільнення Рябікіна, яке аргументував зривом контракту на польоти ірландської авіакомпанії Ryanair. Тоді через позицію аеропорту «Бориспіль» компанія відмовилась виконувати рейси в Україну.

Після перемоги в конкурсі 18 листопада 2020 Павло Рябікін був призначений головою Державної митної служби України, а фактично через рік, 3 листопада 2021 року, Верховна Рада призначила його на посаду міністра з питань стратегічних галузей промисловості, яку він очолював донедавна.

На посаді міністра з питань стратегічних галузей промисловості Павло Рябікін провів майже 17 місяців, 13 з яких припали на війну з Росією. Міністерство він очолив після скандального звільнення колишнього керівника, який поєднував міністерську посаду з посадою віце-прем'єр-міністра Олега Уруського. Відзначився попередник Рябікіна тим, що так і не запустив імплементацію закону «Про оборонні закупівлі» та електронний реєстр виконавців оборонних контрактів.

Якщо на момент появи Рябікіна у відомстві питання ліквідації новоствореного міністерства здавалося не зовсім доречним, то сьогодні скасування цього відомства розглядається як серйозна реформа системи виконавчої влади.

Така радикальна зміна поглядів на існування Мінстратегпрому після появи в ньому Рябікіна пов'язана насамперед із неповною кадровою політикою системи держуправління, яка не дозволила ефективно реалізувати його повноваження та функціонал у сфері формування військово-промислової політики.

Згідно з декларацією Рябікін за 2020 рік,  він має три квартири в Києві (235,9, 189,9 й 109 кв.м), а його дружина – дві в столиці(50,7 й 70 кв.м) та одну в окупованому Криму, в Севастополі (120,3 кв.м.). Також їм належать земельні ділянки й житловий будинок у Києві та селі Романків, паркомісця й гаражі. Крім цього сім’я володіє у столиці недобудованою дачею.

Також сімейна пара любить антикваріат – у декларації є  фігури з мармуру та бронзи, колекція енциклопедій та книг, ківшики й вази з венеційського скла й колекція живопису 19-20 століття.

Що ж до транспортних засобів, то  у Рябкіна є кілька водних засобів (понтони стоянкові, плавдача, причальний понтон й два самохідних прогулянкових судна), а також BMW 730D, Mercedes Benz SLK230, Audi Q8 й Range Rover Evoque.

Цікаво, що у 2019 році НАЗК у декларації Рябікіна за 2016 рік виявило неправдиві відомості – він не вказав майна свого та сім’ї на загальну суму понад 10,6 млн гривень. Рябікін судився з НАЗК і врешті Шостий апеляційний адмінсуд задовольнив його клопотання і скасував рішення НАЗК.

Також у  2020 журналісти програми "Наші гроші" виявили, що будкомплекс Рябкіна планував забудувати 15 га заповідної зони столичного Жукового острова всупереч Генеральному плану.

Джерело матеріала
loader
loader