Перша розмова. Що означає дзвінок Зеленського і СіСюжет
Перша розмова. Що означає дзвінок Зеленського і СіСюжет

Перша розмова. Що означає дзвінок Зеленського і СіСюжет


Президент України Володимир Зеленський провів годинну телефонну розмову з лідером Китаю Сі Цзіньпіном, говорили про війну та мир.

 
Володимир Зеленський уперше з початку повномасштабного російського вторгнення поговорив із лідером Китаю Сі Цзіньпіном. Китай має свою мирну ініціативу, до якої Київ ставиться стримано, а Захід – скептично. Про це й говорили. Що з такої розмови вийшло, розбирався Кореспондент.net.
 
Позиція Києва
 
В Офісі українського президента заявили, що Зеленський під час телефонної розмови з Сі Цзіньпіном обговорив можливу взаємодію, яка допомогла б встановити справедливий і стійкий світ для України.
 
“Під часового спілкування обговорили весь комплекс актуальних питань двосторонніх відносин. Особливу увагу приділили шляхам можливої взаємодії з метою встановлення справедливого та сталого миру для України. реалізуючи невід’ємне право на самооборону. Світ має бути справедливим і стійким, заснованим на принципах міжнародного права та поваги до Статуту ООН. Не може бути жодного світу за рахунок територіальних компромісів. .
 
Президент також розповів, що під час розмови лідери обговорили шляхи зміцнення українсько-китайського партнерства, оскільки до повномасштабного російського вторгнення Китай був торговим партнером України номер один.
 
Позиція Пекіна
 
Китайське державне інформаційне агентство Сінхуа повідомило, що Сі під час розмови із Зеленським розповів про своє бачення тих кроків, які слід зробити, щоб закінчити війну в Україні.
 
“Сі пояснив свою пропозицію з чотирьох пунктів (щодо мирного врегулювання), чотирьох необхідних кроків, які міжнародне співтовариство має зробити разом, і трьох спостережень (щодо ходу війни). Крім того, голова КНР додав, що Китай оприлюднив свою позицію щодо політичного врегулювання кризи в Україні”, – йдеться у повідомленні Сінхуа.
 
Китай направить спеціального представника китайського уряду у справах Євразії, який відвідає Україну та інші країни для проведення поглибленої комунікації з усіма сторонами щодо політичного врегулювання кризи.
 
Сі зазначив, що двосторонні відносини України та Китаю пройшли через 31 рік розвитку та досягли рівня стратегічного партнерства, що стимулювало відповідний розвиток та пожвавлення двох країн.
 
Китай не створював українську кризу і не є стороною кризи, заявив Сі, додавши, що як постійний член Ради Безпеки ООН і відповідальна велика країна, Китай не сидітиме склавши руки, не підливатиме олії у вогонь і тим більше не використовуватиме ситуацію в особистих. цілях.
 
Сі також зазначив, що взаємна повага до суверенітету та територіальної цілісності є політичною основою двосторонніх відносин. Він ще раз наголосив, що в ядерному питанні всі відповідні сторони “мають зберігати спокій і виявляти стриманість”. Глава Китаю також повідомив, що продовжить надсилати Україні гуманітарну допомогу.
 
У тексті державного мовника кілька разів наголошується, що Сі говорив про “кризу в Україні”, яка, зокрема, має значний вплив на міжнародний ландшафт.
Перша розмова. Що означає дзвінок Зеленського і СіСюжет - Фото 1
EPA
 
Обмін дипломатами
 
Китай відправить екс-посла КНР у Росії Лі Хуея як спецпредставника в Україну та інші країни для комунікації щодо врегулювання “української кризи”, як у Пекіні називають війну Росії проти України.
 
Лі Хуей працював послом Китаю в Росії з 2009 до 2019 року. МЗС Китаю не повідомило, коли Лі здійснить поїздку і які ще країни він відвідає.
 
Зеленський призначив звільненого у березні міністра з питань стратегічних галузей промисловості Павла Рябікіна надзвичайним та повноважним послом України у Китаї.
 
Значення переговорів
 
Пекін відмовився засудити вторгнення Росії в Україну і натомість ще більше зміцнив економічні зв’язки з країною-агресором. Тепер, схоже, нарешті він готовий взаємодіяти з Києвом, який сподівається зміцнити зв’язки з Китаєм.
 
Однак між країнами існують величезні ідеологічні розбіжності щодо того, як завершити війну. Пекін хоче політичного компромісу, а Київ – військової перемоги.
 
Китай став найбільшим покупцем російської нафти, яку більше не можна продавати в Європі, і виступає проти західних санкцій щодо Москви, але утримується від відкритої підтримки російського вторгнення в Україну.
 
При цьому Сі Цзіньпін – найвпливовіший світовий лідер, який утримувався від засудження війни.
 
 



Теги за темою
Володимир Зеленський Президент переговори
Джерело матеріала
loader
loader