![Лише зброєю можна зупинити російський терор - Зеленський про ракетний удар](https://thumbor.my.ua/EL99NwKHW_TDLuwCzeIdjmeuq1g=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2F9c7694d41f1a146b32e25355bd252193.png)
Лише зброєю можна зупинити російський терор - Зеленський про ракетний удар
Станом на цей час відомо вже про 23 загиблих внаслідок влучання російських ракет у житлові будинки в українських містах. Серед жертв - четверо дітей.
У п’ятницю, 28 квітня, президент України Володимир Зеленський під час традиційного вечірнього звернення прокоментував ракетний удар, який завдала Росія по мирних українських містах, а також розповів про переговори з міжнародними партнерами України та першу велику інвестицію в українську економіку.
ТСН.ua зібрав головне із промови українського лідера.
Про ракетний удар
“Увесь день тривав розбір завалів в Умані, у місці влучання російської ракети. Станом на цей час відомо вже про 23 загиблих, серед них четверо дітей. Мої співчуття рідним і близьким… Усім, хто був урятований – мешканцям цього будинку, сусідніх будинків, які зачепило, на жаль, вибуховою хвилею, – надається необхідна допомога”, - сказав український лідер.
Зеленський наголосив, що одна з ракет влучила по Умані — абсолютно мирному місту, яке відоме всьому світу тим, що приймало щорічно десятки тисяч паломників-хасидів… “Тільки абсолютне зло може коїти такий терор проти України”, - наголосив президент.
Він також нагадав, що на Дніпропетровщині внаслідок сьогоднішнього ракетного удару загинули дві українки. “Мати й донька. Ольга, 92-й рік народження, і Вероніка, 20-й рік народження. Ще й трьох років цій дитині не виповнилось!” - сказав український лідер.
За словами президента, українським Повітряним силам вдалося збити 21 із 23 російських ракет і завадити державі-терористу забрати значно більше життів.
“Це знову доводить, що зупинити терор і врятувати людей можна лише зброєю. ППО, сучасна авіація, без якої не буває повністю ефективної ППО. Артилерія, бронетехніка. Все, що необхідно, щоб дати безпеку нашим містам, нашим селам як у тилу, так і на передовій. Щоб повернути безпеку і нашим людям, які поки що, на жаль, на окупованій території”, - наголосив Зеленський.
Про міжнародні переговори
Український лідер розповів про візит до Києва президентки Словаччини та президента Чехії, з якими він провів переговори щодо того, як прискорити відновлення миру й порядку.
“Я подякував Словаччині і Чехії за підтримку: за надану зброю, політичну та санкційну допомогу, за підтримку людей, які отримали прихисток у словацьких і чеських громадах. Я окреслив партнерам, які перспективи в нас на полі бою зараз та якої подальшої допомоги ми потребуємо, щоб пройти увесь цей необхідний шлях. Поінформував про те, що робимо, щоб реалізувати нашу формулу миру, зокрема й пункт про притягнення до відповідальності винних в агресії. Дякую, що Словаччина та Чехія однаково з нами бачать потребу відновити справедливість і покарати воєнних злочинців, покарати всіх цих терористів”, - повідомив Зеленський.
За результатами цього візиту з лідерами Словаччини та Чехії було підписано спільну декларацію щодо європейського та євроатлантичного руху України.
Окрім того, президент Зеленський провів переговори з президентом Європейської ради Шарлем Мішелем, якого український лідер поінформував про наслідки російської терористичної атаки й подякував йому за підтримку нашої оборони, нашої економічної, нашої соціальної стійкості.
“Окремо обговорили з паном президентом Європейської ради ситуацію навколо деструктивної, на мою думку, заборони окремими державами ввезення нашої аграрної продукції. Я підкреслюю, що це не лише порушує наявну Угоду про асоціацію між Україною та Євросоюзом, але й дає небезпечну надію Кремлю. Надію на те, що в нашому спільному європейському домі чиїсь помилкові рішення можуть панувати над спільними інтересами”, - повідомив Зеленський.
За його словами, у той час, коли Росія порушує свободу торгівлі, намагається заблокувати постачання аграрної продукції на світовий ринок, не час робити щось схоже.
“Треба знайти нормальний, у європейському дусі, конструктивний вихід із цієї ситуації. Таке рішення, яке враховувало б інтереси всіх наших країн і Європи загалом. Ми обговорили з паном Мішелем, як це можна зробити, яке це може бути рішення, і постійно контактуємо з усіма партнерами”, - наголосив український лідер.
На завершення президент Зеленський поінформував про знакову подію - першу велику інвестицію в Україну від початку повномасштабного вторгнення.
“Обсяг інвестиції – 250 мільйонів доларів, і це лише старт відповідного пакету. Саме зараз, коли ми ще боремось із російським терором, великий світовий бізнес не лише вірить у нашу перемогу, а й підтверджує цю віру своїми багатомільйонними інвестиціями, конкретикою”, - наголосив Зеленський.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)