У Білому домі обговорили відповідальність техногігантів за безпечність штучного інтелекту
У Білому домі обговорили відповідальність техногігантів за безпечність штучного інтелекту

У Білому домі обговорили відповідальність техногігантів за безпечність штучного інтелекту

Від провідних розробників очікують пропозицій щодо законодавчого регулювання технологій штучного інтелекту.

Президент США Джо Байден зустрівся в Білому домі з керівниками провідних компаній, які займаються штучним інтелектом, у тому числі Google, Microsoft, OpenAI та Anthropic, щоб обговорити ризики та заходи безпеки, пов'язані з новою технологією. Про це повідомило BBC.

У двогодинній зустрічі взяли участь Сундар Пічаї з Google, Сатья Наделла з Microsoft, Сем Альтман з OpenAI та Даріо Амодей з Anthropic, а також віцепрезидентка США Камала Харріс та представники адміністрації.

У Білому домі зазначили, що технологія ШІ може покращити життя людей, але може спричинити проблеми з безпекою, конфіденційністю та цивільними правами. Білий дім має намір продовжити розвивати регулювання цього сектора.

Відтак керівникам технологічних компаній заявили, що вони мають «моральний» обов’язок захищати суспільство. Їм повідомили, що компанії повинні «забезпечувати безпеку та безпеку своїх продуктів», і їх попередили, що адміністрація відкрита для нових правил і законодавства щодо штучного інтелекту.

Виконавчий директор компанії OpenAI Сем Альтман сказав журналістам, що з точки зору регулювання, керівники «на диво були на одній сторінці щодо того, що має статися».

Віцепрезидентка США Камала Гарріс за підсумками зустрічі заявила, що нова технологія може становити загрозу безпеці, конфіденційності та громадянським правам, хоча вона також потенційно може покращити життя.

За її словами, приватний сектор несе «етичну, моральну та юридичну відповідальність за забезпечення безпеки та безпеки своєї продукції».

Білий дім також оголосив про інвестиції 140 мільйонів доларів США від Національного наукового фонду для відкриття семи нових дослідницьких інститутів ШІ у країні.

Нагадаємо, у березні кілька відомих дослідників штучного інтелекту та експертів у галузі, включаючи гендиректора компаній SpaceX і Twitter Ілона Маска та співзасновника Apple Стіва Возняка, підписали відкритий лист, у якому закликали розробників призупинити роботу над широкомасштабними системами штучного інтелекту, посилаючись на побоювання щодо «значних ризиків для суспільства».

За даними Всесвітнього економічного форуму, у найближчі роки світові ринки праці зіштовхнуться з масовими скороченнями, пов'язаними з тим, що штучний інтелект зможе повністю замінити певні спеціальності. Роботу можуть втратити до 26 мільйонів людей у світі.

Фото: Pixabay

Теги за темою
Microsoft Google
Джерело матеріала
loader
loader