Яке церковне свято 9 травня – що не можна робити, цей день в Україні
Яке церковне свято 9 травня – що не можна робити, цей день в Україні

Яке церковне свято 9 травня – що не можна робити, цей день в Україні

9 травня у церковному календарі – день пам'яті священномученика Василя, інформує 24 Канал. Він був єпископом міста Амасія, займався тим, що захищав християн та навертав язичників.

У той час правителем був імператор Ліциній. Він начебто закохався у служницю своєї дружини Глафіру та навіть хотів одружитися. Та Глафіра про все розповіла господині. Щоб захистити дівчину, дружина імператора відіслала її до єпископа Василя в Амасію. Він прихистив служницю.

Коли в Амасії почали будувати новий храм, Глафіра вирішила попросити допомоги в цариці. Але лист потрапив до імператора. Він наказав доставити до нього і Василя, і Глафіру. Ліциній погубив дівчину та наказав Василю зректись віри. Священномученик не зробив цього, тому теж загинув.

Що не можна робити сьогодні

  • День вважається невдалим для любовних союзів: шлюбу, заручин, сватання – життя буде невдалим.
  • Не можна стригти волосся – можна посваритися з рідними.
  • Прибирання краще перенести на інший день – сьогодні це до сварок з ріднею.
  • 9 травня не можна бути наодинці.

Прикмети на 9 травня

  • Сьогодні все ще лежить сніг – літо буде спекотним.
  • На Глафіри морозний день – морози будуть ще тиждень.
  • Не видно верхньої частини хмар – до проливного дощу.
  • Чутно кування зозулі – скоро потеплішає.

День в Україні та світі

День Європи. 8 травня президент Володимир Зеленський запровадив нове свято, яке відзначатимуть щороку з Європейським союзом. Раніше його святкували у третю суботу травня: проводили заходи, концерти, будували "Європейське містечко". Святкування Дня Європи – символ єдності, що наближає до миру в Україні.

День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Подію заснували у 2016 році на заміну радянському Дню перемоги. Цей день теж є днем пам'яті, а його символом – квітка маку. Цього року президент Зеленський виступив з пропозицію перенести подію на 8 травня, щоб остаточно позбутись радянських наративів.

Теги за темою
Традиції
Джерело матеріала
loader
loader