Закупівлі їжі для армії стануть публічними, – Шмигаль
Закупівлі їжі для армії стануть публічними, – Шмигаль

Закупівлі їжі для армії стануть публічними, – Шмигаль

Кабінет міністрів змінює підходи до оборонних закупівель. Так, щоб полегшити їх процес, він розподілив оборонну продукцію на дві групи – зброю, техніку тощо, а також продукти харчування та ін.

Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Він зазначив: таким чином Кабмін має намір знайти "правильний баланс між обмеженнями воєнного часу та відкритістю для громадськості".

"Продовжуємо змінювати підходи до закупівлі оборонної продукції. На час воєнного стану вони будуть поділені на дві групи. Перша група – це зброя, техніка та інша продукція оборонного призначення. Інформація про ці закупівлі залишиться закритою. Друга група – це, наприклад, продукти харчування для нашої армії", – сказав прем'єр.

Таким чином, наголосив він, відтепер замовник заздалегідь оприлюднюватиме оголошення про таку закупівлю. Яке включатиме інформацію про:

  • орієнтовні обсяги;
  • умови;
  • терміни постачання.

"Також в електронній системі будуть оприлюднюватися звіти про закупівлю. Якщо вона укладалася без електронної системи", – розповів Шмигаль.

Раніше ж президент України Володимир Зеленський підписав закон, який зобов'язує Міноборони публікувати ціни на продукти харчування та інші товари, які воно закуповує. Проте повну інформацію про держзакупівлі відомства не розкриватимуть з метою безпеки.

Документ передбачає обов'язкове оприлюднення у системі Prozorro цін, за якими оборонні замовники закуповують товари для військових та інші товари та послуги із забезпечення армії. У тому числі це стосується продовольчих товарів.

Так, дані публікуватимуться в окремому розділі системи Prozorro. Новий механізм має збалансувати дотримання секретності та публічний контроль, забезпечивши безперебійність поставок, зазначили у відомстві.

"Наша основна мета – зробити все можливе для того, щоб закупівлі їжі для армії відбувалися ефективно, а постачання були своєчасними та якісними" – заявила тоді міністерка економіки України Юлія Свириденко, яка очолила відповідну робочу групу.

Як повідомляв OBOZREVATEL, скандал із закупівлями Міноборони спалахнув після того, як журналісти ZN.UA оприлюднили копію контракту, укладеного між Міноборони та компанією "Актив компані" з постачання продуктів харчування на 13 млрд грн у тилові частини ЗСУ. Зазначені в розслідуванні ціни на продукти виявилися значно вищими за ринкові, наприклад, десяток яєць за 170 грн замість 70 або картопля по 22 грн замість 8 грн за кг.

Після цього домовленості переуклали. Проте журналісти виявили, що постачальники продуктів для української армії самі закуповують продукти вдвічі-втричі дешевше, ніж продають їх після Міністерства оборони. Таким чином, за підрахунками розслідувачів, маржа для приватних фірм за деякими позиціями у багатомільярдних контрактах становить 30-70%.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader