У Стамбулі сторони не домовилися про продовження «зернової угоди»
У Стамбулі сторони не домовилися про продовження «зернової угоди»

У Стамбулі сторони не домовилися про продовження «зернової угоди»

У Стамбулі завершилися дводенні переговори по Чорноморській зерновій ініціативі на рівні заступників міністрів оборони, було домовлено про продовження переговорів у цьому ж форматі найближчим часом, а також про повернення суден та екіпажів, які вимушено залишилися в Україні. Про це повідомляє Міністерство національної оборони Туреччини.

«Сторони домовилися продовжити на технічному рівні у чотиристоронньому форматі зусилля, майданчик для яких надає Туреччина, для забезпечення ефективної роботи Зернової ініціативи в найближчий період», – повідомили в міністерстві.

Зазначається, що проведені протягом двох днів були корисними та відзначалися конструктивними підходами сторін.

«Сторонами продемонстровано позитивний підхід щодо координації повернення наших торговельних суден та їхніх екіпажів, які залишилися в українських портах через конфліктні умови, до планування та проведення евакуації», – йдеться в заяві міністерства.

Також було домовлено, що ця операція стане зразком для евакуації суден інших країн, які залишилися в українських портах, і будуть підтримані дії в цьому напрямку, що проводитимуться найближчим часом.

У документі наголошується на значенні Чорноморської зернової ініціативи щодо стабілізації цін на продовольство в усьому світі та її важливе значення з точки зору світової для продовольства та безпеки.

Віцепрем’єр-міністр з відновлення – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков у Facebook наголосив, що українська делегація в чергове під час перемовин зазначила, що «зернова ініціатива» має бути продовжена на більший термін та розширена. Це дасть прогнозованість та впевненість як світовому, так і українським ринкам.

«Але для цього потрібно відновити реєстрацію вхідного флоту та проведення інспекцій без штучних затримок та відповідно до процедур Спільного координаційного центру (СКЦ)», – переконаний очільник Міністерства відновлення.

До слова, у межах угоди про експорт продовольства з українських портів експортовано майже 30 млн тонн продукції. Про це повідомив Спільний координаційний центр (СКЦ) у Стамбулі. 

З 1 травня кількість інспекцій значно скоротилася – у середньому проводиться по дві-три перевірки суден на день.

 

Джерело матеріала
loader
loader