Франція відчуває слабкість Росії: Макрон розпочав гру, погоджену з Китаєм
Франція відчуває слабкість Росії: Макрон розпочав гру, погоджену з Китаєм

Франція відчуває слабкість Росії: Макрон розпочав гру, погоджену з Китаєм

Про це 24 Каналу розповів політолог Ігор Рейтерович. За його словами, заяви лідера Франції про слабкість Росії йдуть на користь не лише Україні, але й Китаю.

Елемент гри Китаю та Франції

Днями президент Франції Еммануель Макрон заявив, що Росія – це васал Китаю. І вона не повинна здобути перемогу на полі бою. Цікаво, що ще у квіті Макрон відвідував Пекін та опісля закликав до переговорів.

У Макрона достатньо амбівалентне мислення і він постійно десь "роздвоюється". Намагається паралельно займатися двома речами, які іноді суперечать одна одній. Тобто потужно підтримує Україну, треба віддати належне, але з іншого боку – рік намагається подивитись в очі Путіну та сісти за стін перемовин,
– зазначив Ігор Рейтерович.

Така зміна риторики Макрона, за припущенням політолога, може бути обумовлена двома факторами:

  • все більше відчувається слабкість Росії;
  • у Франції порахувати, що поразка Росії в Україні та перетворення на васала Китаю, не означатиме, що Париж не зможе комунікувати з КНР і отримувати для себе бонуси та преференції.

Зокрема, під час візиту до Пекіну президент Франції підписав багато угод, значна частина яких стосувалась французько-китайських, а не європейсько-китайських відносин.

"Видно, що канал комунікації між Францією та Китаєм зберігається, він потужніший ніж між Китаєм та європейськими інституціями. Можливо, навіть за певними домовленостями він (Макрон – 24 Канал), виступив з такими заявами. Бо об'єктивно, ці заяви йдуть на користь не лише Україні, а КНР", – підкреслив Рейтерович.

Адже вони підкреслюють слабкість Росії та змушують тих же російських еліт дивитися в бік Китаю. Зокрема, йти на певні домовленості, попри те, що в деяких сферах Росія й так повністю "лягла" під Китай.

В таких діях Макрона простежується елемент гри та певне погодження заяв, які лунають від президента Франції та від Китаю.

Ігор Рейтерович про мотиви Макрона та залежність Росії від Китаю: дивіться відео

Відносини Росії та Китаю: останні новини

  • Останнім часом дипломатичні взаємини Пекіну та Москви стали дещо напруженішими. Зокрема, лідер КР Сі Цзіньпін не привітав Владіміра Путіна з найсакральнішим святом усіх росіян – "Днем перемоги". Про це не було інформації у жодних китайських медіа. Російські пропагандисти також не говорили нічого про "міцну дружбу" та підтримку Китаю.
  • Щобільше, 1 травня Генасамблея ООН вкотре проголосувала за резолюцію, у якій Росія визнана агресором. "За" проголосував і Китай. Варто наголосити, що вперше за час повномасштабного вторгнення КНР підтримала резолюцію ООН.
  • Крім того, Верховний представник Європейського Союзу з питань закордонних справ Жозеп Боррель вважає, що Китай планує використати поразку Росії у війні у власних цілях. Зараз Пекін скористався нагодою, аби заявити про себе як про неагресивну державу, що не розпочинає війни та не тисне на інші країни.
Теги за темою
Росія Китай Еммануель Макрон
Джерело матеріала
loader
loader