Про це повідомило Національне антикорупційне бюро України, передає Укрінформ.
Обвинуваченими у справі є колишній головний інженер кіностудії та генеральний директор приватної компанії.
Дії обох осіб кваліфіковані за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України. Ексдиректору товариства додатково інкримінується ч. 1 ст. 209 (легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом) ККУ.
Як встановило слідство, у листопаді 2018 року кіностудія оголосила відкриті торги на закупівлю телевізійного й аудіо-візуального обладнання.
За попередньою домовленістю перемогу в торгах здобула компанія фігуранта. З нею був укладений договір, що не передбачав санкційза порушення термінів постачання обладнання.
Згідно з умовами торгів, обладнання кіностудії мали поставити до кінця 2018 року, чого так і не відбулося. Натомість колишній головний інженер доповів керівництву про інше, унаслідок чого держпідприємство сплатило приватній компанії за обладнання, яке не одержало.
Фактичне постачання відбулося лише у квітні 2019 року, однак не в повному обсязі. Вартість непоставленого й оплаченого обладнання становить понад 4,4 млн гривень. Заволодіння цими коштами інкримінують обвинуваченим.
Як повідомляв Укрінформ, підозри у справі про махінації на закупівлях для кіностудії Довженка були оголошені восени 2022 року. У березні-2023 правоохоронці заявили про завершення слідства та зміну повідомлення про підозру колишньому гендиректору приватної компанії.