Україна відмовиться від імпортного газу: в "Нафтогазі" розкрили деталі
Україна відмовиться від імпортного газу: в "Нафтогазі" розкрили деталі

Україна відмовиться від імпортного газу: в "Нафтогазі" розкрили деталі

Україна планує вже в 2023 році не закуповувати газ за кордоном. Для цього "Нафтогаз" наростить видобуток до 13,5 млрд кубометрів за рік (на 1 млрд більше, ніж у 2022-му), а решту нестачі покриють приватні видобувачі.

Однак через військові ризики буде і можливість імпортувати газ через європейську платформу закупівель. Про це розповів голова "Нафтогазу" Олексій Чернишов.

"Цього року українського газу буде достатньо, щоб пройти опалювальний сезон 2023-2024 без імпорту. Але є військові небезпеки. Тому "Нафтогаз" приєднався до платформи спільних закупівель газу Aggregate EU. Тобто якщо при негативному розвитку подій палива не вистачатиме, ми зможемо оперативно замовити потрібні нам обсяги", – пояснив Чернишов.

За його словами, ймовірна потреба закупити газ за кордоном пов'язана виключно з військовими ризиками. Загалом же Україна займає друге місце в Європі за підтвердженими запасами газу. А тому, за словами Чернишова, потрібно використати цей потенціал.

За даними Кабміну, у підземних сховищах газу (ПСГ) України до початку опалювального сезону 2023-24 років. має бути накопичено не менше ніж 14,7 млрд кубометрів блакитного палива. Станом на кінець травня у сховищах знаходиться 9,3 млрд кубів газу.

Скільки газу видобуває Україна

Україна у 2022 році видобула близько 18,5 млрд куб. м природного газу (і "Нафтогаз", і приватні видобувачі разом). З цього обсягу група "Нафтогазу" забезпечила видобуток 12,5 млрд куб. м.

Однак у порівнянні з 2021-м видобуток скоротився на 6% – з 19,8 до 18,5 млрд куб. м. До речі, це найнижче значення видобутку протягом останніх 20 років, свідчать попередні розрахунки ExPro. 

А споживання газу в Україні Міненерго у 2022 році оцінювало на рівні близько 21 млрд кубометрів (воно суттєво знизилось). Тобто для повного самозабезпечення паливом минулого року не вистачало близько 3 млрд кубометрів власного видобутку.

В Україну 2022-го імпортували найбільше палива зі Словаччини – 592,5 млн куб. м (38,5% усіх постачань). У той же час обсяги закачування палива з Угорщини обвалилися в 4,5 рази, до 482,5 млн. куб. м.

Як повідомляв OBOZREVATEL, за прогнозами трейдерів, біржові ціни на газ у Європі влітку 2023 року можуть ненадовго опуститися нижче за нуль. Це з надлишком палива над ринком. При цьому попит на газ не зростає, а падає.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader