Україна може наростити газовидобування настільки, щоб стати значним постачальником газу до Європейського Союзу (ЄС). Це може статися вже до 2027 року.
Про це заявив глава правління НАК "Нафтогаз України" Олексій Чернишов у інтерв'ю NV. За його словами, компанія має амбіцію стати одним із ключових постачальників палива для континенту після війни проти країни-агресорки РФ.
"Я вважаю, що до 2027 року ми цілком здатні наростити газовидобування настільки, щоб не лише покрити власні потреби, а й бути значним експортером в ЄС. Російського газу там не має бути взагалі. Захід скорочує споживання традиційної енергії, переходить на альтернативну", – зазначив Чернишов.
Голова компанії додав, що країна зможе надати європейським партнерам близько 10 млрд куб. м для зберігання газу у ПСГ (підземні сховища газу). Чернишов нагадав, що підземні сховища газу в Україні є найбільшими в Європі – більше 31 млрд куб. м.
Раніше Чернишов заявив, що Україна планує вже в 2023 році не закуповувати газ за кордоном. Для цього "Нафтогаз" наростить видобуток до 13,5 млрд кубометрів за рік (на 1 млрд більше, ніж у 2022-му), а решту нестачі покриють приватні видобувачі.
"Цього року українського газу буде достатньо, щоб пройти опалювальний сезон 2023-2024 без імпорту. Але є військові небезпеки. Тому "Нафтогаз" приєднався до платформи спільних закупівель газу Aggregate EU. Тобто якщо при негативному розвитку подій палива не вистачатиме, ми зможемо оперативно замовити потрібні нам обсяги", – пояснив Чернишов.
Як повідомляв OBOZREVATEL, ціни на газ у Європі влітку можуть впасти нижче за нуль. Йдеться про вартість блакитного палива за короткострокових угод (коли газ купують сьогодні на завтра). Головна причина – надмірна пропозиція на ринку.
Лише перевірена інформація у нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Не ведіться на фейки!