Безпеки багато не буває: куди звертатись у Львові щодо проблем з укриттями
Безпеки багато не буває: куди звертатись у Львові щодо проблем з укриттями

Безпеки багато не буває: куди звертатись у Львові щодо проблем з укриттями

Про це 24 Каналу розповів міський голова Львова Андрій Садовий. Він пояснив хто несе відповідальність за бомбосховища і куди звертатися у разі їхнього неналежного стану.

Трагедія, яка сколихнула країну

Поштовхом до перевірки укриттів по всій країні стала трагедія у Києві, коли в ніч на 1 червня загинуло троє людей, серед яких одна дитина. Люди не могли потрапити до бомбосховища, бо воно було зачинене. Тоді уряд ініціював перевірки в містах.

"Буквально у той самий день ми виділили 2 години і всі наші служби були готові. Пройшли всі укриття і активізували самих мешканців. Бо, як правило, укриття знаходяться в будинках, вони є власністю ОСББ чи самих мешканців. Це дало позитивний ефект, але приємно, що включилися всі державні органі влади", – розповів Андрій Садовий.

За його словами, саме представники силових структур налаштували людей більш відповідально ставитися до перевірки. Адже у бомбосховищах має бути достатній запас води, медикаментів, освітлення, зарядні пристрої.

"В цілому у Львові 6 000 укриттів. Ми ще раз переглядаємо наші плани, прогнози", – відзначив міський голова.

За інформацією міської ради Львова на 11 ранку 4 червня відповідні служби перевірили 3984 укриттів у місті.

Андрій Садовий про перевірку укриттів у Львові: дивитись відео

Кожен відповідає за безпеку

Також Андрій Садовий пояснив хто відповідає за стан укриттів. Якщо це комунальна установа – то міста і громади. Якщо житловий будинок – самі мешканці, які мають дбати про це.

Якщо ви живите в будинку і бачите ігнорування ваших законних прав – телефонуйте до міської ради і скеровуйте свій запит до поліції. Вся інформація публічна і відома, а будь-який дзвінок він записується. Я думаю, це правильно так робити і ніхто не має ображатися, бо це безпека,
– пояснив посадовець.

Зазначимо, у Львові діє гаряча лінія міста 15-80, а всю додаткову інформацію та контакти можна знайти на сайті міської ради. Головне – не ігнорувати тривогу. Якщо вона лунає під час робочого дня, то за безпеку працівників відповідають керівники установ. Вони скеровують всіх до укриттів. Якщо вночі – це відповідальність кожного особисто.

"Дуже часто ми бачимо, що люди ігнорують і також бачимо до чого це може призвести. Не знаю, що нас має навчити. Треба бути максимально уважними і йти в укриття. Є різні ракети. Якщо гіперзвукові – там буквально декілька хвилин і приліт. Тому я закликаю не ігнорувати тривогу, берегти себе і своїх рідних", – наголосив Садовий.

Перевірка укриттів в Україні: основні новини

  • За результатами попередніх перевірок у Львові Андрій Садовий звітував про належний стан укриттів. Всі вони відчинені, є питання лише в нюансах. Додатково було отримано 65 звернень від громадян.
  • У Дніпрі міський голова Борис Філатов підписав розпорядження за яким усі укриття мають бути відчинені для мешканців цілодобово. Він закликав писати звернення навіть у коментарях, якщо у місті неналежні укриття.
  • У Києві міський голова Віталій Кличко особисто перевіряє укриття. Зокрема, очільник міста вже побував у декількох районах столиці і поспілкувався з місцевими мешканцями. Він наголосив, що повідомити про неналежний стан укриттів можна через застосунок "Київ цифровий".
  • Нагадаємо, після трагедії 1 червня у КМДА ухвалили рішення більше не зачиняти укриття. У поліції пояснили, що відповідальні за них мають вирішити – або тримати сховища постійно відчиненими, або призначити відповідальну особу, яка відчинятиме їх під час повітряної тривоги. Поліція проводитиме рейди щодо виконання правил безпеки.
Теги за темою
Андрій Садовий
Джерело матеріала
loader
loader