На Дніпропетровщині деякі райони залишилися без води після руйнування росією Каховської ГЕС. До міст і сіл прибувають цистерни з водою – питною та технічною, щоб допомогти місцевим жителям. Людей попросили перейти до режиму жорсткої економії води. Жителі розповіли, як вони виживають через брак води.
У Червоногригорівській громаді Нікопольського району зупинили насосні станції, які допомагали забезпечувати населення питною та технічною водою. Вода відступила від берега на п'ятдесят сто, а подекуди й на п'ятсот метрів.
Виконувач обов'язків старости округу Червоногригорівської громади Олександр Ковальов зазначає: такого масштабного обмілення Каховського водосховища місцеві ще не бачили.
"Вода відійшла в деяких місцях від берегової лінії на 500 метрів, у деяких - 100. Все залежало від того, де був рівень води. А взагалі рівень води впав від 3 до 5 метрів", - каже він.
Алла – мешканка Червоногригорівської громади, розповіла, що вода дуже погіршилася, бо її набрали для технічних потреб.
"У баклажки, відра набрали, бідони - щоб було. Діток годуєш не цією водою. Привозить доньку з Нікополя. Я теж почала до Нікополя їздити, щоб онукам була вода", - каже вона.
Сім'я Наталії, також мешканки цієї громади, зробила запаси технічної води – пити те, що ллється з крана, вони бояться.
"Ми її не п'ємо, тому що вона жовта. Їсти варимо, перемо, миємось. Але пити – ні, боїмося. Так погіршилося", – каже жінка.
Вода для цього суспільства дуже важлива ще й тому, що люди тут виживають за рахунок садів та городів.
Джерело: Суспільне.
Останні новини України:
Також писала Politeka, Братчук розповів про ситуацію на Одещині після того, що сталося на Каховській ГЕС.