Підрив Каховської ГЕС: що відбувається на Херсонщині та чи зменшується рівень води
Підрив Каховської ГЕС: що відбувається на Херсонщині та чи зменшується рівень води

Підрив Каховської ГЕС: що відбувається на Херсонщині та чи зменшується рівень води

Що відбувається у Херсонській області станом на 11 червня після руйнування Каховського водосховища.

На Херсонщині вже п'ятий день триває ліквідація наслідків та евакуація населення після підриву росіянами Каховської ГЕС 6 червня. Станом на ранок 11 червня понад 30 населених пунктів на звільненій території області залишаються затопленими.  

ТСН.ua зібрав все, що наразі відомо про ситуацію у Херсонській області внаслідок підтоплень.

Начальник обласної військової адміністрації Олександр Прокудін вранці 11 червня повідомив, що на правобережжі Херсонщині вода йде на спад, за ніч рівень знизився на 26 см.

"Триває рятувальна операція та ліквідація наслідків підриву Каховської ГЕС. Підтопленими залишаються 32 деокупованих населених пункти, у воді – 3784 оселі. Вода потроху відступає, на ранок 11 червня її рівень – 4,19 м, за ніч вода спала на 26 см. На правобережжі евакуйовані 2716 осіб. На лівобережжі такої позитивної динаміки немає – зменшилась швидкість спадання води, евакуація провалена: окупанти відбирають у людей човни і самі обпливають затоплені будинки і крадуть майно, що вціліло", - розповів він. 

Регіони України та волонтерські організації продовжують передавати мешканцям Херсонщини гуманітарну допомогу.

Фахівці також контролюють стан води у міських мережах і населених пунктах, де поки немає централізованого водопостачання, організовано підвезення бутильованої води, лікарні забезпечені необхідними медикаментами. Наразі випадків інфекційних хвороб на Херсонщині не зафіксовано.

Станом на ранок 10 червня з водосховища внаслідок підриву дамби росіянами витекло 62% об'єму води. Цей рівень продовжує знижуватися.

За даними МВС, на лівобережжі Херсонської області підтопленими залишаються 14 населених пунктів. Всього до ліквідації наслідків залучено близько 1400 осіб та понад 345 одиниць техніки.

Президент України Володимир Зеленський наголосив, що наразі робиться все, щоб гарантувати людям основу для життя навіть після цієї катастрофи.

"Будь-який терорист розраховує лише на кілька форм результату для себе: це страждання людей, це залякування людей і це руїни, які лишає по собі терор. Саме так Росія діє і в цьому", - сказав він.

Рівень води в Каховському водосховищі падає

За даними "Укргідроенерго", станом на 08:00 ранку 11 червня рівень Каховського водосховища в районі Нікополя становить 9,35 м. За добу рівень води знизився на понад метр, а від моменту підриву – на понад 7 метрів. На ділянках Дніпра, які живлять водою Північно-Кримський канал, з’явилися сліди обміління після того, як росіяни підірвали Каховську ГЕС.

За попередніми прогнозами гідроенергетиків, навіть при спрацюванні водосховища до нульової відмітки, залишиться русло річки Дніпро на місці Каховського водосховища завширшки до 1 кілометра та глибиною 6-7 метрів.

Чи є загроза для ЗАЕС

Ситуація на Запорізькій ЗАЕС внаслідок підриву Каховської ГЕС залишається контрольованою. На ранок 11 червня рівень води у Каховському водосховищі в районі Нікополя становить 9,45 м, а у ставку-охолоджувачі Запорізької АЕС – 16,67 м. Як повідомляють в Енергоатомі, цього цілком достатньо для забезпечення потреб станції.

Що буде з водою у Криму 

За даними міністерства оборони Великої Британії, підрив росіянами Каховської ГЕС серйозно вплинув на основне джерело прісної води на окупованому Кримському півострові – Північно-Кримський канал. Вже скоро вода перестане надходити до Криму.

Секретар Ради національної безпеки та оборони України Олексій Данілов також підтвердив, що Крим після підриву російськими окупантами дамби Каховської ГЕС залишиться без прісної води з Дніпра. Це поставить хрест на розвитку півострова на найближчі роки. Відновлення водопостачання буде можливе лише після повернення півострова під контроль України.

Джерело матеріала
loader
loader