Київський апеляційний суд відпустив під підписку про невиїзд колишнього розвідника і полковника ЗСУ Івана Без’язикова, якого звинуватили у державній зраді після звільнення з російського полону у 2016 році. Ексвійськовослужбовця у 2020 році засудили до 13 років ув'язнення, але вирок так і не набув чинності, оскільки триває розгляд апеляційної скарги. Рішення суду опублікувала журналістка "Фокусу" Тетяна Катриченко.
Без’язиков провів останні 6,5 років у СІЗО. На волі його чекає дружина Маргарита та син Микита.
Без’язиков працював начальником розвідки Штабу 8 армійського корпусу Сухопутних військ ЗСУ. Влітку 2014 року він потрапив у полон до росіян на Донеччині, з якого його звільнили через два роки, у липні 2016. Одразу після звільнення із розвідником зустрівся особисто тодішній президент Петро Порошенко та глава СБУ Василь Грицак. Проте вже через два місяці Без’язикова арештували за підозрою у співпраці з окупантами.
Сторона захисту наполягала, що Без’язикова катували у полоні і схиляли до співпраці, але він не погодився. Натомість він передав СБУ всю інформацію, яку вдалося зібрати про розвідуправління "ДНР" та його керівників під час полону.
Один із адвокатів розвідника Олег Веремієнко в інтерв'ю "Главкому" заявляв, що справу проти Без’язикова сфабрикували, аби повісити на нього провину за Іловайський котел. Слідство звинувачувало полковника у тому, що він нібито надав росіянам секретні карти операції в Іловайську.
Без’язиков на зустрічі з президентом та головою СБУ у 2016 році. Фото: president.gov.ua
Без’язиков після звільнення з полону. Фото: president.gov.ua