![Зафіксовано 240 випадків: у країнах ЄС забирають дітей з сімей українських біженців](https://thumbor.my.ua/_H4VxlU8upNeHuJ9CatVQkyL-uw=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F433%2F6c7186eaf02839183e3b7ad972cb3742.jpg)
Зафіксовано 240 випадків: у країнах ЄС забирають дітей з сімей українських біженців
В Офісі омбудсмена мають інформацію про 240 випадків, коли соціальні служби європейських країн забирають дітей з сімей українських біженців.
Про це розповіла представниця омбудсмена з прав дітей, сім’ї, молоді та спорту Ірина Суслова.
Вона зазначила, що такі випадки трапляються через відмінності у законодавстві у європейських країнах.
– Для прикладу, це можуть бути історії, коли мама була змушена залишитись на роботі в Україні, а в евакуацію відправила бабусю зі своєю дитиною. Бабуся не має ніякої довіреності на представлення інтересів і не вважається за європейським законодавством родичкою цій дитині. Таким чином соціальні служби можуть задіяти поліцію і вилучити дитину із сім’ї, – пояснила вона.
За словами Суслової, тут є недопрацювання з боку України, оскільки громадянам мали повідомити про процедури, які необхідно зробити у європейських країнах.
– Ми працюємо зараз із міжнародними організаціями, щоб врегулювати це питання, і щоб ті, хто потрапив у таку ситуацію, отримали правову допомогу і переклад. Тому що далі, щоб вони могли представляти свої інтереси в суді, вони мають мати адвоката і перекладача, – сказала вона.
Представниця омбудсмена пояснила, що родичі дітей, яких забрали європейські соціальні служби, мають обов’язково звернутися до консульського відділу і поінформувати їх.
Також вони можуть звернутися до Офісу уповноваженого з прав людини.
На початку травня уповноважений Верховної Ради із прав людини Дмитро Лубінець повідомив про кілька десятків фактів вилучення дітей з сімей українських біженців.
![loader](/files/images/preloader.gif)