Стало відомо про 240 випадків, коли в українців забрали дітей у Європі
Стало відомо про 240 випадків, коли в українців забрали дітей у Європі

Стало відомо про 240 випадків, коли в українців забрали дітей у Європі

У країнах Європи зафіксовано щонайменше 240 випадків відібрання дітей в українських біженців. Це відбувається переважно через відмінності у законодавстві з Україною.

Про це в інтерв'ю "Радіо Свобода" розповіла представниця омбудсмена з прав дітей, сім’ї, молоді та спорту Ірина Суслова. Вона зазначила, що дитину в українців відбирали, наприклад, коли мама була змушена залишитись на роботі в Україні, а в евакуацію відправила бабусю з онукою (щоб подивитися відео, доскрольте до кінця новини).

Як пояснила представниця Уповноваженого ВРУ з прав дитини, бабуся не має ніякої довіреності на представлення інтересів і не вважається за європейським законодавством родичкою цій дитині. Тому соціальні служби можуть задіяти поліцію і вилучити дитину із сім'ї.

За словами Суслової, такі ситуації відбуваються насамперед через недопрацювання з боку України, оскільки країни-партнери мали бути попереджені про відповідні моменти.

"Ми працюємо зараз із міжнародними організаціями, щоб врегулювати це питання, і щоб ті, хто потрапив у таку ситуацію, отримали, дві речі – правову допомогу і переклад. Тому що далі, щоб вони могли представляти свої інтереси в суді, вони мають мати адвоката і перекладача", – зазначила представниця омбудсмена.

Також вона закликала родичів дітей, яких у Європі вилучили з сімей, звертатися до консульських відділів, які здійснюють офіційне представництво України за кордоном.

"І також вони можуть звернутися до Офісу уповноваженого з прав людини, ми візьмемо це питання на контроль, будемо комунікувати з консулом, з міжнародними партнерами для врегулювання цієї ситуації", – наголосила Суслова.

Нагадаємо: раніше у Чехії дитині з України плюнув в обличчя однокласники зі школи. Причиною такого вчинку школярів стало те, що дівчинка – біженка з України.

Після цього зі школяркою зустрівся президент країни Петр Павел. Він категорично засудив вчинок дітей і заступився за юну українку, назвавши вказаний випадок "ганьбою".

Як повідомляв OBOZREVATEL:

– у Мінінтеграції повідомили, що більшість українських біженців, які з моменту повномасштабного вторгнення країни-терористки РФ виїхали до Польщі, планують повернутися додому. Один із ключових чинників, які спонукають повернутися в країну, – можливий вступ України до Європейського Союзу (ЄС);

– наразі, за словами експертів, в Україні "катастрофічна" демографічна ситуація. Без повернення, щонайменше, більшості біженців відновити економіку навіть за допомогою західних інвестицій буде вкрай складно. Майбутнє країни, зокрема, залежить і від того, скільки українців повернеться додому.

Джерело матеріала
loader
loader