Португалія на міжнародному офіційному рівні підтримує набуття Україною статусу повноправного члена НАТО і продовжуватиме надавати всю необхідну допомогу, щоб збільшити оборонний потенціал нашої країни. Лісабон рішуче засуджує військові дії, ініційовані Москвою та займає позицію справедливості у цьому однозначному питанні.
Такого результату дійшли президент Володимир Зеленський і прем'єр-міністр Португалії Антоніу Кошту під час переговорів, передає Офіс українського гаранта. Політики підписали спільну декларацію про співпрацю, де пункт про ухвалення нашої країни до НАТО та Євросоюзу є ключовим.
"Україна офіційно запросила прискорену процедуру членства в НАТО у вересні 2022 року. Португальська Республіка продовжуватиме підтримувати Україну на шляху до майбутнього членства і виступає за те, щоб Україна стала членом НАТО, коли для цього з'являться відповідні умови", – зазначено у документі.
Керівництво обох держав з нетерпінням очікує розв'язання цих питань на майбутньому саміті НАТО у Вільнюсі у липні 2023 року. Саме там члени Альянсу мають запевнити право Києва самому визначати зовнішньополітичний курс своєї країни та способи захисту.
Нагадаємо, першою країною, яка підписала з Україною декларацію щодо підтримки євроатлантичної інтеграції, стала Чехія. Документ було підписано під час візиту прем'єр-міністра Петра Фіали до Києва.
Потім до цієї ініціативи приєдналися країни Балтії – Литва, Естонія та Латвія. Наступними стали Словаччина, Польща, Словенія, Чорногорія, Данія, Ісландія, Норвегія та Бельгія. З останньої декларація була підписана двічі: у листопаді та травні документ конкретизували.
Пізню декларацію про підтримку курсу України в НАТО прийняли Італія, Франція, Німеччина, Фінляндія, Нідерланди, Канада та Румунія.
Раніше OBOZREVATEL повідомляв, що Комітет із питань зовнішньої політики парламенту Болгарії схвалив проєкт декларації, який висловлює підтримку вступу України до Північноатлантичного альянсу після завершення військового конфлікту. Також документ закликає до продовження військово-технічної підтримки України.
А ще у грудні минулого року такий політичний крок зробила і Чорногорія. Прем'єр-міністр країни Дритан Абазович зазначив, що у Підгориці підтримують політику відкритих дверей НАТО та повноправне членство України у ньому.
Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі Obozrevatel, Threads та у Viber. Не ведіться на фейки!