![Чи може продути шию: наукове пояснення](https://thumbor.my.ua/mOLazLMDNbdROw7sKFb_N9X53T8=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2Fc46b7e984d2496453390009476ab63d2.jpg)
Чи може продути шию: наукове пояснення
Чому виникає біль в шиї
Проте, щоб виникло запалення крім переохолодження, на організм мають впливати інші чинники, наприклад віруси. При цьому частіше міозит виникає через травму, прийом деяких ліків і аутоімунних механізмів.
Біль у шиї з'являється після травми або запалення будь-якої з частин хребта, а також коли розтягуються м'язи, зв'язки та защемляється нерв.
Гострий біль у шиї зазвичай проходить протягом одного – двох тижнів, але у певних ситуаціях може повернутися, наприклад, після сидячої роботи або інтенсивних занять спортом.
Як полегшити біль
Щоб полегшити біль у шиї, потрібно:
- використовувати безрецептурні знеболювальні, наприклад, ібупрофен або парацетамол;
- прикласти тепло чи кригу до ділянки, де болить шия. У перші 48 – 72 години краще використовувати лід, а потім тепло, наприклад, прийняти теплий душ, зробити теплий компрес або покласти грілку на шию;
- акуратно помасажувати болючі ділянки;
- спати на жорсткому матраці з подушкою, що підтримує шию. Можна придбати спеціальну ортопедичну подушку.
Якщо це не допомагає і симптоми не зникають через тиждень, є оніміння, поколювання та слабкість у руці чи проблеми з ходьбою – треба звернутися до невролога.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)