Як передає Укрінформ, про це повідомляється на сайті Європейської служби зовнішніх справ.
«Поки світ має справу з перебоями у поставках (продовольства – ред.) і вищими цінами, Росія звертається до вразливих країн, зокрема в Африці, з двосторонніми пропозиціями щодо обмежених поставок зерна, вдаючи, що розв’язує проблему, яку вона сама й створила. Це цинічна політика свідомого використання їжі як зброї», – сказав Боррель.
Він зазначив, що у відповідь на «безвідповідальні дії» РФ Європейський Союз діятиме за трьома основними напрямами: підтримуватиме спроби ООН і Туреччини поновити Чорноморську зернову ініціативу, продовжуватиме зміцнювати «шляхи солідарності» як альтернативні шляхи для експорту української сільськогосподарської продукції через країни-члени ЄС, а також збільшить фінансову підтримку країн та людей, які найбільше цього потребують, у вигляді 18 мільярдів євро для забезпечення продовольчої безпеки до 2024 року.
Боррель попросив партнерів ЄС закликати Росію повернутися до переговорів щодо поновлення зернової угоди подібно до країн Африканського союзу, а також утриматися від перешкоджання функціонування агроінфраструктури України.
Як повідомляв Укрінформ, 17 липня Москва заявила про вихід із зернової угоди, укладеної торік у липні у Стамбулі.
Глава комісії Африканського союзу Муса Факі Махамат під час саміту Африка - Росія, що завершився у Санкт-Петербурзі, вимагав від Росії відновити повноцінну дію Чорноморської зернової ініціативи.