Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь підтримує підвищення штрафів за використання забороненого російського музичного продукту.
«Збільшення розмірів штрафів за використання музичного продукту держави—агресора — це одна зі складових справжньої боротьби на мовному фронті", — йдеться в повідомленні мовного омбудсмана.
Поданий парламентарями до Верховної Ради законопроєкт №9547 «Про внесення змін до статті 155 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо підвищення відповідальності за порушення законодавства закладами торгівлі, громадського харчування та сфери послуг у сфері обмеження публічного використання музичного продукту держави-агресора» передбачає накладання штрафу від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (5100–8500 грн) за публічне виконання або публічний показ у закладах торгівлі, громадського харчування, сфери послуг музичних фонограм, кліпів, інших творів, розповсюдження яких заборонено. За повторне порушення загрожує 1000–1500 неоподатковуваних мінімумів.
«Від початку повномасштабного вторгнення з ефірів українських радіостанцій зникли російськомовні пісні, проте ще трапляються випадки, коли заборонених кремлівських виконавців можна почути у закладах харчування, громадському транспорті чи на вулиці. Це електризує громадян, викликає природне суспільне несприйняття, отже, передбачає кращий захист мовних прав. Якщо ми дійсно захищаємо свій інформаційний простір і реально боремося з відвертими ворогами України, то і зброя має бути справжньою, а не піротехнічною. Вірю, що і штраф у 51 гривню за прослуховування пісень тих, хто публічно підтримав російську агресію, відвідував окуповані території України, заперечує злочини кремлівських терористів, буде суттєво збільшений», — наголосив Тарас Кремінь.
1 серпня стало відомо, що Галицький районний суд покарав Лук'яна Зайцева, який разом із друзями в машині гучно слухав пісні російського виконавця Григорія Лепса в центрі Львова. Суд визнав хлопця винним за ст. 173 (дрібне хуліганство) та призначив 51 грн штрафу,