Речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат оцінив ракетний потенціал країни-агресора РФ. За його словами, раціональніше для України знищувати пускові установки ворога, за допомогою яких він цими ракетами атакує наші міста та села. Для цього треба мати відповідне озброєння.
Про це Ігнат сказав у пʼятницю, 4 серпня, в ефірі національного телемарафону "Єдині новини". Ці установки можуть бути як наземні, так і надводні, тому треба мати засоби для ударів по них.
Наприклад, ракети "Калібр" запускаються по Україні з кораблів і підводних човнів. Їхню кількість можна оцінити по даним, які надає ВМС ЗСУ в своїх звітах по плавзасобах противника в морі. "Ви бачите, інколи вони (росіяни – Ред.) теж там зазнають невдач, коли їх якісь там дрони надводні атакують. Тут питання одне", – зазначив Ігнат.
Так, один із російських десантних кораблів "Оленегорский горняк" був підбитий під час нічної атаки морських дронів на Новоросійськ у Росії. Затопило один із його відсіків, через що він перекинувся на бік.
Інше питання – це берегові наземні пускові установки ворога, каже Ігнат.
"Такі, як береговий комплекс "Бал", або береговий комплекс "Бастіон", який ракетами "Онікс" атакував Одещину разом з ракетами Х-22 нещодавно. Звичайно, раціональніше знищувати самі комплекси берегові, тому що аби з ракетами "Онікс" боротися, треба мати засоби і важко це робити. Безумовно, треба мати засоби для того, і ми всі знаємо, які", – сказав він.
Для ліквідації пускових установок РФ Україні потрібні оперативно-тактичні комплекси, зокрема ATACMS, а також західні літаки.
"ATACMS, який би міг на нашому Кримському півострові навести лад. І так саме – літаки, які могли би протистояти як кораблям, з яких летять "Калібри", так і цим комплексам які знаходяться в Криму. Літаки F-16 мають величезну номенклатуру озброєння – це десятки засобів, які можуть вражати цілі і наземні, і надводні", – пояснив Ігнат.
Як повідомляв OBOZREVATEL, розслідування журналістів показало, що Росія обстрілює Україну крилатими ракетами Х-55, які офіційний Київ передав Москві за газові борги.
Відповідну угоду було укладено в Ялті між Кабінетом міністрів України на чолі з Валерієм Пустовойтенком та урядом РФ за керівництва диктатора Володимира Путіна.
"Ми ж про це заявляли ще рік тому. Що ми передавали Росії літаки Ту-22, Ту-95, Ту-160, фактично за копійки, в борги за газ. Так саме передавали ракети. Відповідно ті ракети, такі як Х-22, до речі, повертаються сьогодні до нас, ось цей борг, який ми віддавали. Там сотні одиниць, я не хочу помилитися у цифрах відповідних. І з тих літаків, зокрема, які ми теж передавали, також завдаються удари. Тому "маємо те, що маємо", – прокоментував це розслідування Ігнат.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Не ведіться на фейки!