Водіїв, які керують надто шумними транспортними засобами, каратимуть штрафами та навіть позбавлятимуть прав.
Народний депутат Ярослав Железняк повідомив про законопроєкт, який пропонує встановити покарання за надто шумну їзду в межах населених пунктів. Про це йдеться у дописі в Telegram-каналі нардепа.
За словами Железняка, 4 серпня на розгляд Верховної Ради надійшов проєкт закону, який внесе певні зміни в низку законодавчих актів. Якщо положення законопроєкту затвердять без змін, то українців, які шумітимуть, їдучи у власному транспорті, каратимуть так:
- перше порушення — 1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (17 тис. грн);
- друге порушення — 2000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (34 тис. грн) і/або позбавлення прав на водіння на термін від 3 до 6 місяців.
Також нардеп вирішив дізнатися думку громадян щодо такої пропозиції. Переважна більшість — понад 80% — станом на ранок 5 серпня підтримують покарання.
На вебпорталі парламенту є картка законопроєкту. Вказано, що ідея новації належить очільнику фракції партії "Слуга народу" Давиду Арахамії. У списку ініціаторів, крім нього, ще 21 особа.
Законопроєкт №9564 від 4 серпня 2023 року вносить зміни в три закони: в Кодекс України про адміністративні правопорушення, у Закон України "Про дорожній рух", у Закон України "Про забезпечення санітарного й епідемічного добробуту населення". У тексті документа вказано розмір штрафів і пропонують позбавляти прав.
Зазначимо, в Україні допустимий рівень шуму в межах територій населених пунктів визначається такими актами: Законом України "Про забезпечення санітарного та епідемічного добробуту населення" та Державними санітарними нормами допустимих рівнів шуму в приміщеннях житлових і громадських будинків і на території житлової забудови. Якщо глянути в санітарні норми, то там вказано, що біля житлових будинків і зон відпочинку рівень шуму не повинен перевищувати 60-70 дБ.
Також у мережі можна знайти інфографіку рівнів шуму, який продукують різні джерела: машини створюють шум на рівні 70 дБ, мотоцикли — на рівні 100 дБ.
Нагадуємо, експерти Фокусу проаналізували закон, який посилює відповідальність військових за непослух командирам. За словами юриста Володимира Рисенка, громадяни можуть спробувати оскаржити вироки в Європейському суді з прав людини.
Водночас 28 липня стало відомо про вирок, який отримав військовий ЗСУ з Чернівецької області. Згідно з рішенням Верховного Суду, він відсидить п'ять років через те, що не виконав наказ командира.