Про це у своєму стрімі розказав військовий експерт Олег Жданов, інформує 24 Канал, зазначивши, що, ймовірно, найманців згодом можуть відправити в Африку. Водночас аналітики Інституту вивчення війни не бачатьвізуальних свідчень, щоби бійці ПВК "Вагнера" виходили з Білорусі.
"Тим паче Нігер попросив військової допомоги саме "Вагнера". Адже розуміє, що найближчим часом, напевно, доведеться їм повоювати. Особливо, ймовірно заколотникам чи путчистам, які зробили державний переворот, доведеться зіштовхнутися з Іноземним легіоном Франції", – сказав Жданов.
Адже від військового перевороту в Нігері найбільше постраждала саме ця країна. Тому вона може бути локомотивом щодо організації військової інтервенції для відновлення конституційного ладу в Нігері.
Що відбувається в Нігері
У країні 26 липня відбувся державний переворот. Солдати президентської гвардії заблокували резиденцію президента Мохамеда Базума та взяли його в заручники. Військові заявили про його усунення від влади. Військовослужбовці Нігеру звернулися за допомогою до ПВК "Вагнера". Один із ватажків заколотників навіть їздив у Малі та зустрічався із вагнерівцями.
Куди дінуться вагнерівці з Білорусі: дивіться відео
"Фінанси розбрату"
Військовий експерт додав, що згідно з інформацією джерел BBC, саме фінансові питання перебування у Білорусі й посварили вагнерівців та Алєксандра Лукашенка.
Куратори ПВК "Вагнера" переводять найманців у Краснодарський край – Воронезьку та Ростовську область. За даними західної розвідки, цей етап перекидання вагнерівців почнуть приблизно з 13 серпня. Це можуть бути колони по 500 – 600 людей.
"Раніше мовилося, що відправляють у відпустки й кажуть: "Тримайте зв'язок. Буде завдання, робота – будемо викликати". Для того, щоби розосередити й не шокувати колонами автобусів, вантажівок, які йдуть по території Росії", – зауважив Олег Жданов.
Вагнерівці в Білорусі
- ПВК "Вагнера" у Білорусі розмістили після недозаколоту Євгенія Пригожина. Бійці мають свій табір у Могильовській області. У країні найманці проводили навчання з білоруською армією.
- Вагнерівці могли почати виходити з Білорусі. Аналітики Інституту вивчення війни припускають, що домовленості між Владіміром Путіним та Євгенієм Пригожиним порушені.
- Інсайдери ISW припустили, що Лукашенко відмовився фінансувати найманців, коли зрозумів, що Росія не буде платити за них. А він, схоже, цього очікував.