До декларації G7 про гарантії безпеки України долучились вже 25 країн
До декларації G7 про гарантії безпеки України долучились вже 25 країн

До декларації G7 про гарантії безпеки України долучились вже 25 країн

До декларації G7 про гарантії безпеки України долучились вже 25 країн

Перші двосторонні договори можуть бути підписані в найближчі місяці.

До декларації G7, яка передбачає надання гарантій безпеки для України, долучилися вже 25 країн, повідомив керівник Офісу президента України Андрій Єрмак в ефірі телемарафону «Єдині новини». Він розповів про деталі зустрічі послів різних країн для обговорення української формули миру, яка відбулася сьогодні. 

«Кількість країн, які доєднались до декларації, яка була узгоджена у Вільнюсі, складає вже 25. Лише цього тижня до неї доєдналися Болгарія, Естонія, Греція, Литва та Північна Македонія», – сказав Єрмак.

За його словами, упродовж місяця має відбутися наступна зустріч радників з нацбезпеки країн, які підтримали надання Україні гарантій безпеки та формулу миру Зеленського.

Єрмак також додав, що до  кінця 2023 року Україна підпише перші двосторонні угоди про безпекові зобов’язання, які й стануть практичним втіленням декларації G7.

12 липня, країни G7 узгодили спільну декларацію, у якій вказані параметри гарантій безпеки для України. Третього серпня стало відомо, що Україна розпочала переговори зі США щодо надання безпекових гарантій.

Другою країною, з якою Україна почала перемовини щодо двосторонньої угоди про надання безпекових гарантій, стала Велика Британія. Переговори з Лондоном стартували 11 серпня.

Опитування Центру Разумкова, проведене на замовлення ZN.UA, показало, що українці вважають найнадійнішими гарантами безпеки для України США (52,1%), Велику Британію (45%) та Польщу (45%). 

Саміт НАТО у Вільнюсі, який не приніс очікуваного результату. І найбільшим розчаруванням Саміту стали не перспективи членства в Північноатлантичному Альянсі, а так звані гарантіями безпеки. Адже те, що запропонували країни G7 гарантіями безпеки не є, пише Костянтин Єлісєєв у статті для ZN.UA «Після Вільнюсу: найбільші перемоги й розчарування України».

Джерело матеріала
loader
loader