В український прокат виходить документальний фільм «Євродонбас»
В український прокат виходить документальний фільм «Євродонбас»

В український прокат виходить документальний фільм «Євродонбас»

Стрічка розвінчує радянські міфи та розповідає, що понад 100 років тому Донбас був складовою європейської економіки.

21 вересня в український прокат виходить документалньий фільм «Євродонбас» режисера Корнія Грицюка та продюсерки Анни Паленчук,  який має на меті розвінчати міфи про «збудований радянським союзом» Донбас.

Донбас — найбільш міфологізований регіон радянського союзу, який тривалий час був фортецею «русского міра». Але його батьками-засновниками були німці, бельгійці, британці, французи та американці, а його розквіт розпочався задовго до приходу більшовиків до влади, розповіли автори стрічки. Документальний фільм-розслідування «Євродонбас» розвінчує радянські міфи та розказує, що понад 100 років тому Донбас був невіддільною складовою європейської економіки.

У фільмі показано іноземну спадщину Маріуполя, Лисичанська, Дружківки, селища Нью-Йорк, які, на жаль, вже неможливо побачити такими, як у фільмі, бо незабаром після фільмування майже всі відзняті об'єкти європейської спадщини були знищені російськими військами. Під час роботи над фільмом команда віднайшла маловідомі архівні матеріали XIX століття, які показують побут європейців на Донбасі.

В український прокат виходить документальний фільм «Євродонбас» - Фото 1

Фото: Лисичанський госпіталь

Прем’єра стрічки відбулася на Міжнародному кінофестивалі Kharkiv MeetDocs. «Євродонбас» також показували на Фестивалі східноєвропейського кіно у Німеччині та у Торонто у на фестивалі Hot Docs.

В український прокат виходить документальний фільм «Євродонбас» - Фото 2

Фото: Маріуполь до російського вторгнення

Додамо, Корній Грицюк режисував документальний фільм «Поїзд "Київ — Війна"», номінований на премії «Кіноколо» та «Золота Дзиґа», та антиутопію «2020. Безлюдна країна».

Продюсерка Анна Паленчук працювала над стрічками «Маріуполіс» Мантаса Кведаравічюса та «Номери» Олега Сенцова й Ахтема Сеітаблаєва.

Нагадаємо, у вільному доступі на відеосервісі Megogo виклали документальну стрічку Олександра Козаченка «Культурний код України: Схід» про самоідентифікацію мешканців Донбасу.

Фото: «Артхаус Трафік»

Теги за темою
Донбас
Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader