Газовий бізнес "Газпрому" зазнає колосальних збитків: подібного не відбувалося роками
Газовий бізнес "Газпрому" зазнає колосальних збитків: подібного не відбувалося роками

Газовий бізнес "Газпрому" зазнає колосальних збитків: подібного не відбувалося роками

Газовий бізнес "Газпрому" став збитковим – уперше з часів пандемії та вдруге за останні 25 років. За підсумками першого півріччя 2023 року, чистий збиток головної компанії групи склав 255 млрд рублів. Причин кілька: скорочення експорту газу до Європи та зниження експортних цін на ресурс.

"Різке падіння виручки від експортного продажу газу на тлі зростання витрат і капітальних вкладень призвели до того, що газовий бізнес "Газпрому" – кореневий елемент діяльності групи – у першому півріччі виявився збитковим. Раніше такий стан речей спостерігався у першому півріччі 2020 року в розпал пандемії , а до цього – у 1998 році", – повідомляють росЗМІ.

При цьому наголошується: на збитковість газового бізнесу "Газпрому" вплинули й інші чинники. Зокрема зростання:

  • капітальних інвестицій;
  • собівартості.

Зокрема, пояснюють аналітики, собівартість продажів послуг із транспорту газу зросла на 76,6%. Перевищивши таким чином, виручку від продажу таких послуг відразу на 62%.

"Імовірно, це відображає скорочення транспортування газу газотранспортною системою разом зі зростанням потужностей самої системи після введення газопроводів, що так і не запрацювали, для "Північного потоку-2", – йдеться в матеріалі.

Втім, зазначається, поточне падіння компанії не остаточне і надалі стан справ у "Газпромі" лише погіршуватиметься. Адже, за очікуваннями, ціни на газ у Європі продовжать знижуватися, а з ними і виручка компанії.

Прибуток обвалився

Загалом же в першому півріччі 2023 року прибуток російського "Газпрому" скоротився у 8 разів порівняно з таким самим періодом 2022-го. Тоді її розмір був 2,5 трлн рублів – зараз лише 296 млрд рублів.

Причина, як кажуть у компанії, – обвал рубля. Крім того, фактична непотрібність російського газу за межами самої РФ. Так:

  • Європа від нього фактично відмовилася;
  • Китай не став закуповувати російський ресурс у тих обсягах, як це робили європейські країни.

Як повідомляв OBOZREVATEL, тим часом, одна з найбільших у Росії нафтових компаній – "Газпром нафта" – стрімко втрачає доходи через падіння продажів сировини. Чистий прибуток компанії впав на 43% за рік. Це свідчить про глибші проблеми російської економіки.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader