Заступник міністра освіти та науки Андрій Вітренко заявив, що станом на початок нового навчального року понад 80% шкіл уже обладнано укриттями.
Також він зазначив, що з 1 вересня в Україні почали функціонувати понад 12,9 тис. шкіл. Про це Вітренко розповів у ефірі національного телемарафону.
Заступник міністра освіти і науки наголосив, що процес обладнання навчальних закладів бомбосховищами відбуватиметься постійно. Для цих потреб із державного бюджету було виділено понад 1,5 мільярда гривень.
"Станом на сьогодні в Україні функціонуватиме понад 12,9 тисячі шкіл. Згідно з нашою інформацією, якою ми володіємо, яку ми збираємо, в Україні понад 80% шкіл вже обладнані укриттями", – заявив Вітренко.
У свою чергу Профспілка працівників освіти та науки України повідомила, що навчальний рік 2023/2024 проходитиме у трьох форматах навчання – очному, онлайн та змішаному. Вибір того чи іншого формату залежатиме від ситуації із безпекою.
Київська область
Новий навчальний рік 240 тис. школярів у столиці розпочнуть у форматі офлайн. Примітно, що це у 2,5 рази більше, ніж минулого року, коли лише 94 тисячі батьків вирішили відправити дітей на офлайн-навчання.
За інформацією заступника голови КМДА Валентина Мондрієвського, у столиці 417 шкіл із 420 мають укриття, в яких вдалося забезпечити майже 190 тисяч місць.
В області протягом 2022-2023 років у 884 навчальних закладах відремонтували об'єкти цивільного захисту та найпростіші укриття. Також продовжується робота над облаштуванням понад 150 укриттів.
Полтавська область
На Полтавщині у новому навчальному році 136 тис. школярів навчатимуться в офлайн-форматі, при цьому 5 тис. учнів – із сімей внутрішньо переміщених осіб.
Голова обласної військової адміністрації Дмитро Лунін зазначив, що діти отримуватимуть знання у 522 закладах загальної середньої освіти. Під час обласної серпневої конференції педагогічних працівників обласна влада вкотре наголосила на важливості офлайн-навчання. Лунін упевнений, що такий формат навчання покращує якість знань, допомагає соціалізувати та всебічно розвивати дитину.
Львівська область
Голова обласної військової адміністрації Максим Козицький заявив, що у Львівській області лише сім шкіл із 1093 розпочнуть новий навчальний рік на дистанційному навчанні. Освіта в офлайн-форматі отримуватимуть понад 294 тисячі дітей. Школи, в яких учні навчатимуться очно або за змішаною формою, для укриття використовують 1199 об'єктів.
Херсонська область
У цьому регіоні ситуація з освітнім процесом зовсім інша через постійні ворожі обстріли. Онлайн-навчання у 2023/2024 навчальному році продовжать майже 69 тисяч школярів.
Заступник начальника Херсонської ОВА Ярослав Шанько пояснив, що відкрити школи для очного навчання заважають постійні обстріли російських терористів. Чиновник підкреслив, що через таку ситуацію дітей і педагогів не можна наражати на небезпеку.
Запорізька область
У цьому регіоні, як і на Херсонщині, освітній процес розпочався у дистанційному форматі. На такий вибір також вплинула безпекова ситуація. За словами голови ОВА Юрія Малашка, 61% навчальних закладів в області мають найпростіші укриття, і на сьогоднішній день ситуація з безпекою не дозволяє розпочати змішану форму навчання.
Крім того, лінія фронту знаходиться близько, і деякі види ракет можуть підлетіти до населених пунктів за лічені секунди. Цього часу буде недостатньо, щоб школярі перейшли до укриттів.
Миколаївська область
На Миколаєвщині до офлайн-формату навчання підготовлено лише 75 навчальних закладів, тому в області переважно навчатимуться дистанційно.
Глава Миколаївської ОВА Віталій Кім заявив, що влада враховує ситуацію з безпекою та обговорює, які зони потенційно небезпечні, в яких проблематично зреагуватиме на повітряну тривогу.
Харківська область
В обласному центрі лише 17 шкіл розпочнуть навчання у змішаній формі, а решта – онлайн. Заступник голови обласної військової адміністрації Євген Іванов заявив, що лише у 3% навчальних закладів укриття відповідають нормам. Тому переважна більшість школярів навчатимуться онлайн.
Нагадаємо, міністр освіти і науки України Оксен Лісовий заявив, що якщо дитина не виспалася через нічну повітряну тривогу, просидівши в укритті, і почувається втомленою на ранок, не варто її змушувати йти на перший урок. Це нормально пропустити заняття та наздогнати цю тему пізніше.
Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі Obozrevatel та Viber. Не ведіться на фейки!