Помер колишній бранець "ДНР" історик Козловський - сьогодні він мав виступити на саміті Зеленської
Помер колишній бранець "ДНР" історик Козловський - сьогодні він мав виступити на саміті Зеленської

Помер колишній бранець "ДНР" історик Козловський - сьогодні він мав виступити на саміті Зеленської

У ніч на 6 вересня помер вчений, історик та релігієзнавець Ігор Козловський, який майже два роки перебував у сумній відомій «Ізоляції» – в'язниці бойовиків «ДНР». Причиною смерті став серцевий напад, повідомила на своїй фейсбук-сторінці доктор філософських наук, професор Людмила Філіпович.

Козловський 6 вересня мав виступити на саміті Перших леді та джентльменів, який у Києві організовує перша леді Олена Зеленська. Козловський заявлений як учасник дискусії про мистецтво та ментальне здоров'я разом з американським актором та режисером Шоном Пенном, французьким режисером Мішелем Азанавічюсом та українськими військовими фотографами Владою та Костею Ліберовими.

Провів у полоні два роки

Ігор Козловський народився 1954 року в Донецьку. Понад 25 років працював у Донецькій обласній державній адміністрації на посаді головного спеціаліста у справах релігії, викладав у вузах Донецька. Є автором понад 50 публікацій та 200 статей у словниках, енциклопедіях та періодичних виданнях.

З 2001 року був керівником Центру релігієзнавчих досліджень та міжнародних духовних відносин Донецького державного інституту штучного інтелекту. Очолював Школи Аюрведи-Йоги-Тантри «Центру Дискавері» та Міжнародний центр християнсько-мусульманського діалогу та співробітництва.

Ігор Козловський був дійсним членом Королівського коледжу дворянства (Португалія) та мав орденський знак цієї організації. Також він був нагороджений медаллю Австрійського товариства Альберта Швейцера.

Вченого захопили у січні 2016 року біля його будинку у Донецьку. Висунули абсурдне звинувачення у шпигунстві: нібито він зберігав у своїй книжковій шафі дві бойові гранати, а потім ще й приписали спілкування з мусульманами.

У травні 2017-го «військовий трибунал ДНР» засудив Ігоря Козловського до двох років та восьми місяців позбавлення волі. Ні вік Козловського, ні син-інвалід, який перебуває у нього під опікою, не стали пом'якшуючими обставинами для суду, який аргументував свою позицію тим, що Ігор Козловський – особливо неблагонадійний громадянин, оскільки мав контакти з низкою заборонених у «ДНР» організацій, зокрема, із членами партії «Свобода» у 2014 році.

Після арешту вченого в Україні розпочалася широка інформаційна кампанія на підтримку його звільнення, організована родичами та колишніми студентами. Ім'я Козловського згадав Петро Порошенко на Генасамблеї ООН 20 вересня 2017 року, розповідаючи про долі громадян України, які постраждали від російської агресії на Донбасі.

Сім'я Козловського неодноразово зверталася до низки міжнародних організацій - ОБСЄ та Червоного Хреста, писала звернення до релігійних громад різних конфесій, зверталася із закликом до дипломатичних місій, але всі ці зусилля не дали результату.

Вченого підтримали відомі українські зірки: Андрій Хливнюк, Дмитро Шуров, Джамала, Святослав Вакарчук, O.Torvald, ONUKA /culture/571359-dzhamala-vakarchuk-OTorvald-svobodu-kozlovskomu

Ігор Козловський став учасником одного з наймасштабніших обмінів полонених з початку конфлікту на Донбасі, що стався 27 грудня на блокпості «Майорське» в районі Горлівки.

Колектив KP.UA із вдячністю згадує співпрацю з Ігорем Олександровичем Козловським. За всієї величезної зайнятості в нього завжди знаходився час для спілкування зі ЗМІ та читацькою аудиторією.

Вічна пам'ять!

 

 

 

Теги за темою
смерть обмін полоненими
Джерело матеріала
loader
loader