БЕБ відкрило справу проти Коломойського, коли НАБУ вже готувало підозру – ЗМІ
Бюро економічної безпеки і Служба безпеки України відкрили справу проти олігарха Ігоря Коломойського у той час, коли Національне антикорупційне бюро саме готувало йому підозру.
Про це пише «Українська правда» з посиланням на джерела серед правоохоронців.
Зазначається, що орієнтовно 5 місяців тому, навесні 2023 року, НАБУ суттєво активізувало розслідування. Протягом останніх двох місяців у Бюро та Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі проводили низку нарад щодо справи. Водночас – менше місяця тому, 11 серпня 2023 року – БЕБ зареєструвало власне провадження.
Журналісти уточнюють, що 1 вересня НАБУ і САП підписали повістку про виклик Коломойського для вручення підозри. У цей час керівник Антикорупційної прокуратури Олександр Клименко, який мав її погодити, перебував у відрядженні в США. Він повертався 4 вересня. Наступного дня після підписання повістки САП і НАБУ – 2 вересня, у суботу, Бюро економічної безпеки вручило олігарху власну підозру.
За інформацією ЗМІ, наразі всередині правоохоронних органів триває перевірка стосовно збігу в процесуальних діях. Журналісти звернулися у БЕБ та НАБУ стосовно того, чи було їм відомо про розслідування одне одного і чи пов’язана підозра БЕБ з активізацію антикорупційних органів. На момент публікації новини відповіді не було.
Нагадаємо, Шевченківський районний суд міста Києва обрав запобіжний захід Ігорю Коломойському у вигляді тримання під вартою протягом двох місяців з альтернативою внесення застави розміром 509 мільйонів гривень. Тоді олігарх відмовився вносити заставу.
Згодом НАБУ вручило Коломойському нову підозру у заволодінні 9,2 млрд грн «Приватбанку». За даними ZN.UA, це лише один з епізодів з виведення коштів з «ПриватБанку», над якими працює НАБУ. Зазначимо, що НАБУ підозрює колишнього голову правління «ПриватБанку» Олександра Дубілета за двома епізодами розтрати коштів установи – майже 137 млн та 8,2 млрд гривень.
Також НАБУ арештувало активи Коломойського. Серед них – частки у статутному капіталі товариств, якими олігарх володіє прямо чи опосередковано, у розрізі 307 юридичних осіб, в тому числі акціонерних товариств, розрахунковою вартістю понад 3 млрд грн, а також майже 1 тисяч об’єктів нерухомого майна та понад 1,6 тисяч транспортних засобів та суден.