Про це на форумі «Доступні ліки-2023», що відбувся у Києві, сказала голова НСЗУ Наталія Гусак, передає кореспондент Укрінформу.
"На наступний рік ми закладаємо в бюджетний запит збільшену суму фінансування ще на 1 млрд грн до тих 4,7 млрд, які ми мали в цьому році", - сказала Гусак.
Голова НСЗУ додала, що також у наступному році не передбачається введення програми нових нозологій, а планується розвивати ті напрямки, які вже є у програмі
"Це лікарські засоби за напрямком розлади психіки та поведінки, а й також розширення діючих напрямків новими лікарськими засобами, які увійдуть у програму, з'явиться більше комбінованих, наприклад по серцево-судинним захворюванням, так і за іншими напрямками", - сказала Гусак.
За її словами, буде проведена й аналітична робота стосовно якості програми, її впливу на стан здоров'я людей.
Також великим викликом, додала Гусак, є географічна доступність програми.
"Зараз середній відсоток погашення рецептів в Україні складає 80-82% в залежності від регіону, то відсоток погашення рецептів у сільскій місцевості складає тільки 20%. І це виклик, тому що ми бачимо потенціал стосовно виписки рецептів. Ми бачимо, за даними ЕСОЗ за кількістю людей, які потребують ліків програми, теж потенціал великий, але є фізичні бар'єри доступу населення до аптечної мережі, де можна отримати ліки", - сказала вона.
Як повідомляв Укрінформ, Міністерство охорони здоров’я планує внести зміни до ліцензійних умов для аптек з тим, щоб кожна аптека, що відкривається, обов’язково працювала з програмою «Доступні ліки». Зокрема, планується спростити низку вимог з тим, щоб аптечні мережі відкривали аптеки у сільській місцевості.