Експорт української агропродукції: Зеленський зустрівся з главою Єврокомісії
Експорт української агропродукції: Зеленський зустрівся з главою Єврокомісії

Експорт української агропродукції: Зеленський зустрівся з главою Єврокомісії

Експорт української агропродукції: Зеленський зустрівся з главою Єврокомісії

Створено Спільну координаційну платформу з питань експорту.

Президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з лідерами ЄС на полях Генасамблеї ООН у Нью-Йорку обговорив можливість надання вільного доступу української агропродукції до країн Європейського Союзу. Про це він повідомив у своєму Telegram-каналі.

«Провів переговори з Президенткою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн, Президентом Румунії Клаусом Йоханнісом і віцепремʼєр-міністеркою — міністеркою закордонних справ Болгарії Марією Габріель щодо збереження принципу єдиного ринку та доступу української аграрної продукції на ринок ЄС», — написав Зеленський.

Зеленський зазначив, що було створено Спільну координаційну платформу з питань експорту та транзиту української агропродукції, яка дасть змогу підтримувати активний діалог і знаходити відповіді на всі проблемні питання у сфері агропродукції.

Президент наголосив на важливості захисту конкурентних переваг кожного члена ЄС в умовах вільної торгівлі. 

Він також обговорив з офіційними особами Румунії та Болгарії пошук ефективних рішень у сфері логістики, збільшення пропускної спроможності портів, у тому числі чорноморського порту Констанца, і річкових перевезень на річці Дунай.   

Йшлося про альтернативні маршрути транспортування через Румунію та Болгарію, які дозволили б суттєво збільшити обсяги транзиту та зменшити навантаження на внутрішні ринки цих країн.

«Понад 60% транзиту українського зерна, яке проходить Коридорами солідарності ЄС», — через Румунію, зазначив Зеленський.

Так звані коридори солідарності були створені ЄС у травні 2022 року для забезпечення  альтернативних наземних маршрутів експорту українського зерна після того, як Москва заблокувала порти у Чорноморському регіоні.

Заходи включають нові прикордонні пункти, гнучкі митні перевірки, логістичну підтримку, пріоритетність експорту української сільськогосподарської продукції та нові складські приміщення на стороні кордону з ЄС.

Раніше Європейська комісія закликала Польщу, Угорщину та Словаччину до конструктиву після того, як вони в односторонньому порядку оголосили, що продовжать заборону на імпорт зерна з України, незважаючи на рішення Комісії припинити цю заборону.

Міністр сільського господарства та розвитку села Словацької Республіки Йозеф Біреш під час онлайн-зустрічі з міністром аграрної політики і продовольства України Миколою Сольським заявив, що йоговважає «цілком прийнятною» систему контролю над імпортом зерна запропоновану Україною

Джерело матеріала
loader
loader