В Україні оголосили про успішне завершення спалаху поліомієліту в умовах війни. Це вдалося зробити завдяки співпраці між Міністерством охорони здоров’я, Всесвітньою організацією охорони здоров'я, ЮНІСЕФ, Ротарі Інтернешнл та Центром з контролю та профілактики захворювань США (СDC).
Зазначається, що комплексний підхід до реагування на спалах успішно зупинив передачу вірусу та запобіг його поширенню в інші країни. Про це повідомила пресслужба МОЗ.
У жовтні 2021 року в Україні було виявлено вірус поліомієліту. Експерти Глобальної ініціативи з ліквідації поліомієліту (GPEI) та ВООЗ створили робочу групу реагування та технічної підтримки та негайно розпочали епідеміологічне розслідування, включаючи відстеження контактів та відбір проб навколишнього середовища навколо місць, де виявлено вірус.
У грудні 2021 року МОЗ затвердило план прискореної імунізації дітей віком від 6 місяців до 6 років, які не були щеплені в рамках планової імунізації.
Відколи Російська Федерація почала повномасштабне вторгнення в Україну в лютому 2022 року, реакція на епідемію зіткнулася з багатьма труднощами. Незважаючи на це, партнери GPEI і надалі надавали технічну та іншу підтримку для покращення послуг з планової імунізації, нагляду за захворюваннями, зв’язку та доставки зразків до закордонних референс-лабораторій.
Зі свого боку, ЮНІСЕФ надавав дітям вакцину проти поліомієліту та проводив кампанії з підвищення обізнаності щодо необхідності вакцинації. Лише у 2023 році було поставлено 890 000 доз двовалентних пероральних та інактивованих вакцин проти поліомієліту.
Директор Центру контролю та профілактики захворювань (CDC) в Україні Езра Барзілай зазначив, що успішне припинення спалаху поліомієліту в контексті війни, що триває, заслуговує на визнання та похвалу.
"Наразі спалах ліквідовано, але наша робота щодо запобігання поліомієліту та іншим захворюванням, яким можна запобігти за допомогою вакцин, в Україні продовжується", – зазначив міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко, додавши, що МОЗ продовжує посилення епіднагляду за хворобами, яким можна запобігти завдяки вакцинації.
Нагадаємо, у листопаді 2021 року на Закарпатті у 12-річної дівчинки виявилипoліомієліт – через захвoрювання у неї рoзвинувся параліч. Дитина пeребувала у неврoлогічному відділені обласнoї дитячoї лікарні, а за інформацією мeдиків, ні дівчинка, ні ще двоє дітей цієї сім'ї не були вакцинoвані.
Пізніше у Закарпатській областізафіксували ще один випадок поліомієліту. Дитина також не була вакцинована проти цієї хвороби. Після цього ще у чотирьох дітей виявили захворювання. Усі вони не мали планових щеплень від поліовірусу.
Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Не ведіться на фейки!
Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти Obozrevatel гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.