Сі Цзіньпін закликав Захід скасувати санкції проти Сирії
Сі Цзіньпін закликав Захід скасувати санкції проти Сирії

Сі Цзіньпін закликав Захід скасувати санкції проти Сирії

Сі Цзіньпін закликав Захід скасувати санкції проти Сирії

Китайський лідер зустрівся з сирійським президентом. 

Лідер Китаю Сі Цзіньпін закликав Захід скасувати санкції проти Сирії і запропонував допомогу Пекіна у відновленні зруйнованої війною країни під час рідкісних переговорів із президентом Сирії Башаром Асадом у п'ятницю, 22 вересня. Про це повідомляє Reuters.

Асад прибув до східнокитайського міста Ханчжоу, що стало його першим візитом до Китаю з 2004 року і черговою спробою покласти край більш ніж десятирічній дипломатичній ізоляції країни під західними санкціями.

Зустріч із Сі дала поштовх кампанії Асада з повернення на світову арену і водночас дозволила Китаю просувати свої стратегічні інтереси на Близькому Сході.

"Китай виступає проти втручання зовнішніх сил у внутрішні справи Сирії і закликає всі відповідні країни скасувати незаконні односторонні санкції проти Сирії", - йдеться у повідомленні про переговори, опублікованому китайськими державними ЗМІ.

Сі також сказав Асаду, що Китай допоможе Сирії відновити зруйновану економіку і протистояти внутрішнім заворушенням, підвищивши рівень відносин до "стратегічного партнерства".

Підтримка Сі має зміцнити зусилля Асада, спрямовані на те, щоб прокласти шлях до виходу зі статусу вигнанця. Сирія приєдналася до китайської ініціативи "Один пояс, один шлях" у 2022 році, а в травні її знову прийняли до Ліги арабських держав.

У китайській дипломатії "стратегічне партнерство" означає тіснішу координацію в регіональних і міжнародних справах, в тому числі у військовій сфері. Це на один рівень нижче того, що Пекін називає "всеосяжним стратегічним партнерством".

Західні санкції проти Сирії постійно посилюються з перших днів громадянської війни, яка розпочалася у 2011 році з придушення протестів і призвела до загибелі сотень тисяч людей та переміщення мільйонів.

Уряд Асада, підтримуваний Росією та Іраном, зараз контролює більшу частину сирійської території і за останні роки відновив зв'язки з арабськими сусідами, які колись підтримували його опонентів.

Сирія відчайдушно потребує іноземних інвестицій для розвитку своєї інфраструктури та промисловості. Її важка економічна ситуація викликала протести на півдні країни, під час яких натовпи людей закликали до усунення президента.

Однак аналітики сумніваються, що китайські компанії поспішатимуть повернутися до Сирії, оскільки вони ризикують потрапити під санкції США. Китайським інвесторам також доведеться зважати на слабку безпеку і незадовільну фінансову ситуацію в Сирії.

Посилаючись на флагманські ініціативи, спрямовані на розбудову інфраструктури вздовж “Шовкового шляху” і просування китайського підходу до глобальної безпеки, Сі розширив підтримку зусиль Сирії з поліпшення відносин з іншими арабськими країнами.

"Китай посилює своє послання про те, що він тут, аби спробувати допомогти країнам вирішити їхні суперечки і що мир випливає з економічного розвитку. (Китай) намагається відігравати корисну роль на відстані. Як це було з угодою про зближення між Іраном і Саудівською Аравією", - сказав професор міжнародних відносин Маттео Легренці.

В останні роки Пекін активізував дипломатичну взаємодію з Близьким Сходом, а в березні допоміг укласти угоду між давніми регіональними суперниками Саудівською Аравією та Іраном, яка поклала край їхньому семирічному дипломатичному розриву.

Китай посів місце поруч зі США як держава, відповідальна за події на Близькому Сході. До цього моменту американці залишались єдиною силою, котра мирила ворогуючі сторони та встановлювала регіональний порядок. Навіть СРСР це було не до снаги. Тепер увесь світ побачив картинку, коли ту саму роль виконує Китай. Чи є загроза "вигнання" США з Близького Сходу або перетворення Китаю на регіонального гегемона? Які стратегічні цілі Пекіна в цьому надзвичайно складному регіоні? Про це — у статті Віктора Константинова "Між США і Китаєм розгортається холодна війна: де зараз головний фронт".

Джерело матеріала
loader
loader