Гумова присоска, що прикріплюється до внутрішньої поверхні щоки, показала надзвичайно високу ефективність у біодоступності ліків. Про це повідомили дослідники у журналі Science Translational Medicine.
Це може замінити ін’єкції та таблетки для багатьох пацієнтів.
Фото: ETH Zurich
Дослідники з Вищої швейцарської технічної школи розробили присоску, яка подібна за формою до щупальця молюска і розміром всього 1,1 на 0,6 см.
Внутрішня камера цієї присоски вміщує більше ніж 60 мг ліків та захищає їх від розчинення у слині чи інших рідинах при використанні.
Оновною перевагою цього винаходу є те, що присоска розтягує слизову оболонку на 285 % при прикріпленні, збільшуючи площу поверхні для засвоєння ліків.
Випробування присоски проводили на собаках.
Виявилося, що біодоступність препарату через присоску складає 16,4 %, що значно перевершує показники таблетованої форми цього препарату – 0,12 %.
За три години після застосування присоски, концентрація речовини в крові собак була у 150 разів вищою, ніж після прийому таблетки.
У випробуваннях на 40 людях, яким дали присоски, учасники відзначили зручність використання.
Три чверті учасників відзначили відсутність дискомфорту від присосок, і понад 83 % відали б перевагу цьому методу прийому ліків перед ін’єкціями.
Вчені вважають, що гумові присоски можуть стати особливо корисними для інсуліну, який швидко руйнується в травному тракті та зазвичай потребує щоденного введення в організм.