Експерт пояснив, що з себе представляють іранські ракети і причому тут СРСР
Експерт пояснив, що з себе представляють іранські ракети і причому тут СРСР

Експерт пояснив, що з себе представляють іранські ракети і причому тут СРСР

Ракети Fateh-110 та Zolfaghar, які Іран може продати Росії для війни проти України, мають спільного "радянського предка". Для боротьби з цими ракетами Україні необхідні зенітно-ракетні комплекси Patriot і SAMP/T.

"Fateh-110 була розроблена на основі некерованої ракети Zelzal-2, яка в свою чергу була створена на базі Zelzal-1. І саме Zelzal-1 дає нам можливість уявити собі, що таке Fateh-110 в її нинішньому вигляді. Річ у тім, що розробка Zelzal-1 зрушила з мертвої точки в Ірані, обкладеному санкціями, після того як Ісламська Республіка отримала китайські ракети CSS-8. Китайська ракета CSS-8, так само відома як Project 8610 представляла собою тактичну балістичну ракету класу "земля-земля", була нічим іншим як копією радянської С-75, пристосованої до нанесення ударів по поверхні", - розповів військово-політичний оглядач Олександр Коваленко у своєму Telegram-каналі.

За його словами, головною особливістю цих ракет був пуск під нахилом.

"Zelzal-1 навіть повторювала характеристики китайських ракет, а саме, дальність польоту до 200 км, а маса бойової частини близько 500 кг, але не тільки CSS-8 вплинула на розвиток ракетної програми Ірану. Zelzal-1 ввібрала в себе і особливості іншої ракети радянської ракети, а саме тактичної 9к52 "Луна-М", - зазначив експерт.

Таким чином, ракетна програма Ірану - це симбіоз радянських технологій, з китайською модифікацією, вказав Коваленко. При цьому він вважає, що в цьому випадку "іранські вироби" можуть мати ті ж уразливі місця, що і радянські навіть з урахуванням модернізації.

"Але варто згадати і про Zolfaghar, що є продовженням розвитку Fateh-110 з характеристиками, що дуже відрізняються. Наприклад, ця ракета, прийнята на озброєння в 2017 році, має дальність до 700 км. Реальну чи ні, складно сказати, але збільшення в 2 рази вельми показове, що говорить про стороннє втручання, допомогу ракетній програмі", - пояснив обозреватель.

Крім того, він зазначив, що ця ракета має систему GPS, але через санкції Іран міг отримати доступ хіба що до російського ГЛОНАСС, до якого підключають іранські дрони-камікадзе Shahed-136, щоб збільшити дальність польоту і точність.

"Головною проблемою Zolfaghar для наших ППО буде те, що ця ракета володіє бойовою частиною масою 579 кг, яка відділяється при заході на ціль, що ускладнює її виявлення, відстеження та знищення. Наприклад, цільнокорпусні ракети ОТРК "Іскандер" в цьому плані простіше перехоплювати. Іранські ракети - це щось середнє між ТРК "Точка-У" та ОТРК "Іскандер", зі своєю специфікою. Розробка алгоритмів протидії нашими ППО проти них потребує часу, але було б набагато краще, якби наші партнери поспішили надати Україні ЗРК, здатні ефективно боротися з балістичними цілями, а саме - ЗРК Patriot та SAMP/T", - підсумував Коваленко.

Передеча Росії іранських ракет - що відомо

Аналітики Інституту вивчення війни вважають, що Іран може поставити Росії ракети Fateh - 110 і Zolfaghar. Такий крок можливий після завершення дії резолюції Радбезу ООН, що забороняє Тегерану торгувати ракетами.

При цьому президент Володимир Зеленський зазначив, що немає факту продажу іранських ракет, але відповідні органи займаються цим питанням.

Теги за темою
Іран
Джерело матеріала
loader