“Агент НАБУ” Шевченко став першим викривачем корупції, який отримає винагороду
“Агент НАБУ” Шевченко став першим викривачем корупції, який отримає винагороду

“Агент НАБУ” Шевченко став першим викривачем корупції, який отримає винагороду

В Україні суд уперше ухвалив виплату винагороди викривачу корупції. “Агент НАБУ” Євген Шевченко отримає понад 13 мільйонів гривень у справі про рекордний хабар керівництву НАБУ та САП. Про це 2 жовтня повідомили ВАКС, САП, НАПК та Євген Шевченко.

- Колегія суддів у складі Віктора Маслова, Ігоря Строгого та Лесі Федорак, ухвалила рішення про те, що роль викривача в даному кримінальному провадженні є вирішальною і, відповідно до ст. 53-7 Закону України «Про запобігання корупції», надала мені право на отримання винагороди у сумі 10% від грошового розміру предмета корупційного злочину, — написав Шевченко в фейсбуці.

Євген Шевченко додав, що чинне законодавство обмежує максимальний розмір винагороди та фіксує її не у валюті хабаря, а у гривні. 

- Враховуючи, що викриття злочину відбулась три роки тому і курс за цей час суттєво просів, то у підсумку я маю отримати не 500 тисяч доларів, а «лише» 350 тисяч.., що, звісно, теж дуже непогано, — підсумував він.

Шевченко заявив, що був «агентом НАБУ» з 2016 по 2021 роки. Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) назвало першу виплату винагороди викривачу “без перебільшення історичною подією”. 

У понеділок між прокурором САП та колишнім першим заступником начальника київської податкової служби затвердили угоду про визнання винуватості Миколою Ільяшенком. Суд визнав Ільяшенко винуватим у пособництві в наданні неправомірної вигоди в інтересах третьої особи та призначено покарання у виді іспитового строку. Крім того, за умовами угоди він зобов’язаний перерахувати 50 млн грн на «Армію дронів». Сам хабар в сумі 6 млн доларів передано на Сили спеціальних операцій ЗСУ ще у квітні 2022 року.

Гроші призначалися на закриття кримінального провадження за підозрою ексміністра екології Миколи Злочевського. Жоден обвинувачений в гучній справі не отримав реального покарання. Зі Злочевським також затвердили угоди про визнання винуватості. Загалом всі обвинувачені зобов'язалися внести 680 млн грн на «Армію дронів». 

В Україні інститут викривача діє з 2014 року, коли був прийнятий закон “Про запобігання корупції”, однак заохочення у вигляді премії з’явилося тільки у 2020-му. 

Теги за темою
Корупція НАБУ САП Антикорупційний суд
Джерело матеріала
loader
loader