Зеленський розповів, яка зброя необхідна Україні перед зимою
Зеленський розповів, яка зброя необхідна Україні перед зимою

Зеленський розповів, яка зброя необхідна Україні перед зимою

Потрібне прискорення реалізація європейської стратегії щодо постачання артилерійських снарядів, а також Україні необхідні системи ППО. Про це сказав президент України Володимир Зеленський сьогодні під час зустрічі – засідання Ради міністрів закордонних справ Євросоюзу в Україні.

Він зазначив, що Україна продовжує наступальні дії на фронті та крок за кроком звільняє свою територію.

Зеленський наголосив, що Україна потребує прискорення реалізації європейської стратегії щодо постачання артилерійських снарядів - це стосується і спільних закупівель, і збільшення виробничих потужностей європейського ОПК.

Він також зазначив, що потребує розширення й підготовка наших військових у межах місії Євросоюзу з військової допомоги. 

Він подякував тим державам ЄС, які приєдналися до нашої авіаційної коаліції. "Зараз триває підготовка наших пілотів та інфраструктури в Україні для використання F-16. І це точно допоможе захиститися від російського терору. Ми розраховуємо також на інтеграцію модулів із підготовки українських пілотів F-16 та інженерного складу до місії EUMAM Ukraine", - сказав Зеленський.

Президент наголосив, що перед зимою треба максимально активізуватися в посиленні повітряного щита України. При цьому зазначив, що системи ППО, які наша держава отримала, – саме "Петріоти", "Айріс-т", "Насамси" та інші – вже відіграють позитивну роль і рятують життя. "Потрібно більше таких систем. Зокрема, кілька "Петріотів" для захисту наших південних регіонів здатні принципово змінити ситуацію та значною мірою позбавити сенсу російський терор", - наголосив він.

Зеленський зазначив,  що започаткування фінансового інструменту для України – Ukraine Facility – із загальним обсягом фінансування у 50 мільярдів євро на період 2024–2027 років – це дуже важливий крок. "І ми сподіваємося, що вже найближчим часом цей інструмент буде затверджений інституціями Євросоюзу",- наголосив він.

Президент України зазначив, що не потрібно забувати, що в тематиці відновлення є дуже важливий компонент. "І це компонент справедливості. Агресор повинен платити за агресію, за шкоду від неї. І саме тому заморожені російські активи мають бути спрямовані на фінансування відновлення. Ми дуже розраховуємо на прискорення відповідної роботи у Європейському Союзі", - додав він.

Зеленський зазначив, що Україна активно працює з партнерами заради покарання Росії за агресію й терор,  максимально підтримуючи роботу Міжнародного кримінального суду. "Але дуже потрібно, щоб Європа робила справедливі кроки й щодо активів терористичної держави та пов’язаних із нею осіб", - підкреслив Зеленський.

Збройовий форум в Україні

Як повідомляв УНІАН, 29 вересня у Києві відбувся Форум оборонних індустрій, в якому брали участь представники одразу 252 компаній-виробників зброї з 30 країн світу. форум познайомив іноземних та українських виробників озброєння. Частина з них вже домовилася працювати разом на території України і обмінюватися технологіями. 

Теги за темою
Володимир Зеленський
Джерело матеріала
loader
loader