Голосування відбулося сьогодні, 3 жовтня, під час пленарного засідання Європейського парламенту у Страсбурзі. "За" проголосувала більшість – 393 депутати, "проти" – 136. Ще 92 європейські політики утримались.
В документі пояснили, що перегляд бюджету пов'язаний із наслідками російської загарбницької війни проти України, та сфокусований на зміцненні відкритої стратегічної автономії та суверенітету ЄС і на наданні Євросоюзу адекватної відповіді на кризову ситуацію.
Ми прагнемо стабілізувати ситуацію в Україні за допомогою нової програми у розмірі 50 мільярдів євро, одночасно зміцнюючи економіку ЄС. Ми зміцнюємо бюджет, поповнюючи його на потреби міграції та забезпечуючи гнучкість у реагуванні на кризові ситуації,
– зазначив євродепутат від Польщі Ян Ольбрихт.
Довгострокова підтримка України
Резолюція Європарламенту містить окремий розділ, який передбачає виділення довгострокової підтримки для України.
При цьому Європарламент окремо наголошує, що цей довгостроковий інструмент є "єдино можливим шляхом для залучення інших донорів" та забезпечення ефективних і цілеспрямованих витрат в інтересах України та її народу.
Депутати також відзначили, що Українських фонд в рамках багаторічного бюджету ЄС має бути ухвалений "так швидко, як це можливо", відразу після ухвалення уточнень до MFF (багаторічної фінансової перспективи ЄС).
Головне про допомогу ЄС
- Євросоюз з початку військового вторгнення Росії надав Україні різну допомогу на 81 мільярд євро.
- У 2023 році лише фінансова допомога ЄС для України сягнула 13,5 мільярдів євро.
- До слова, після виділення цих 50 мільярдів євро, Україна своєю чергою зобов'язується представити план відновлення, який має охоплювати інвестування та впровадження реформ, які пов'язані з інтеграцією нашої країни в ЄС.